Skocz do zawartości
fetkaa.

#1 Trochę życia - Używki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie w nowej serii pod tytułem "Trochę życia"

Ta seria będzie dodawana raz na jakiś czas, jak poczuję wenę lub zostanę do tego zmuszony.

O co chodzi w serii? 

Będziemy analizować oraz dyskutować o życiu. O problemach dnia dzisiejszego.

W pierwszej części prześwietlimy temat używki.

Zacznijmy.

Używki... Alkohol, narkotyki, tytoń a choćby kawa lub herbata. Mamy XXI wiek. Coraz więcej osób sięga po używki a najgorsze jest to, że zwłaszcza chodzi tutaj o młodzież. Wiele osób po nie sięga nawet tego nie wiedząc, przyznać się, kto pija kawę? Niestety odpowiedź jest prosta... Prawie każdy... Jak wcześniej wspomniałem używki to również alkohol. Młodzież sięga po niego coraz częściej, w tych czasach prawie każdy gimnazjalista pił piwo na wagarach z kolegami i cieszyli się kto jaką ma bombę. I tak to się zaczyna. Piwo do piwa, wódka, człowiek sięga po to coraz częściej aż później alkohol jest jego pierwszą rzeczą po przebudzeniu. Taka sama sytuacja jest z narkotykami. Można je wziąć prawie wszędzie i każdy moje je zażyć. Zaczyna się na jednej lufie z kolegami a kończy na heroinie, kodeinie, pico... Wiele można by wymieniać.  Alkohol w Polsce był od zawsze i pewnie będzie jeszcze długie, długie lata. Czy to urodziny, wesele, stypa i choćby weekend - sięga się po alkohol. Mówi się, że Polska kraj alkoholu. Mówi się to pewnie w formie żartobliwej, ale gdyby pomyśleć trochę nad tym to można zrozumieć, że to dobre nie jest.  Narkotyki? Dobre, ale do czasu równie jak alkohol. Wszyscy dobrze wiemy, że raz na jakiś czas przy miłym towarzystwie nie jest złe, wszystko jest dla ludzi, ale dla ludzi z głową na karku. Twarde używki (alkohol oraz narkotyki) się dzielą na 2 formy, alkohol oraz narkotyki. Pić można w dobrym towarzystwie, przy rozmowach o wszystkim i nawet przy szukaniu swojej drugiej połówki. Tak samo jest z narkotykami, przyjarać coś ze swoją paczką, pośmiać się i zastanawiać się dlaczego trawa jest zielona, ale branie cięższych narkotyków z ekipą powodują agresję, kończy się to na kłótniach, bójkach i wiele więcej jeszcze gorszych rzeczach.

Drogi czytelniku, zastanów się nad tym co napisałem bo może być za późno...

Bardzo serdecznie dziękuję,

Temat napisany w 100% przez fetkaa.

Radzę dobrze czytać i zrozumieć tekst, bo może być za późno...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, Ruska wódka napisał:

Pije ruski alkohol od pokoleń

Jak Ty żeś młodziak nawet 1/4 swojego pokolenia nie przeżył :D Chyba masz problem, haha :)

Co do tekstu... jak masz faktycznie z tym problem to nic on nie da... z tym syfem jak ze "ślepą miłością" - każdy Ci będzie mówił, że robi Cię w **ja na boku, a Ty ślepo będziesz za nią szedł, haha :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właście, to co to jest? Apel? ostrzeżenie? Czy ku pokrzepieniu serc? :P Bardzo dziwnie się to czyta. Taki zlepek mądrych (pustych) zdań. Tekst trochę krótki i zbyt mało... treściwy (?) Zbyt mało o pozytywnych skutkach stosowania a o zagrożeniach i wadach też się nie rozpisałeś. Bardzo ogólnikowe. 

Jakiś hejt zawsze musi być, wybacz :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Warunki użytkowania.