Skocz do zawartości
fetkaa.

Zmarnowane życie...

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz główny bohater nazywa się Michał  i po wakacjach miał iść do pierwszej klasy gimnazjum. Michał jest jedynakiem i jest oczkiem w oku swoich rodziców. Matka - Katarzyna nauczycielka w podstawówce ojciec Andrzej - Właściciel firmy stolarskiej. Pieniędzy im nie brakowało, Miśkowi (był tak nazywany przez rodziców) też nic nie brakowało, oprócz prawdziwej przyjaźni. Jak już mówiłem Michał jest z rodziny w której pieniędzy nigdy nie brakowało co wiąże się z chamskim zachowaniem co do kolegów, obrażał wszystkich od nieudaczników następnie dziwił się o co im chodzi. Zawsze się wywyższał, zachowywał się jak jego ojciec, który jest jednym z najzamożniejszych  i znanych osób w mieście. Wakacje Michał spędził w Egipcie. Wakacje w kraju piramid miały trwać 14 dni ale po 6 dniach rodzina była zmuszona opuścić kraj gdyż Misiek poznał pewną dziewczynkę o rok od niego młodszą, może przez 30 minut przyjaźń toczyła się w dobrym kierunku poprzez Michał zaczął się wywyższać i obrażaj jej rodzinę od czarnuchów i innych bardzo obraźliwych słów w ich kraju. Nadszedł wrzesień, Michał szczęśliwy że pójdzie do innej szkoły, innych ludzi i może będą w końcu godni jego przyjaźni. Pierwszy dzień w nowej szkole wydawał mu się bardzo nudny, chodź w jego nowej klasie jest pewna bardzo ładna dziewczyna o imieniu Julka. Dziewczyna o niskim wzroście, pięknych długich błąd włosach i oczach niebieskich jak morze. Dziewczyna może i nie była z dobrego towarzystwa ale była bardzo ładna. W wieku 13 lat paliła papierosy, piła alkohol i zadawała się z bardzo złym towarzystwem - z dwoma starszymi chłopakami z ich klasy, widać było po nich że już nie pierwszy raz są w pierwszej klasie gimnazjum, niezadbani, już pierwszego dnia pobili kolegę i nie było ich na 3 lekcjach. Nazywali się Sebastian oraz Krystian. Następnego dnia w szkole Misiek nie zauważając nikogo godnego rozmowy z nich podszedł do ekipy Julki. Oni bardzo śmiali się z niego, kpili i wręcz podpuszczali do złych rzeczy. Już w dniu poznania nowych "przyjaciół"Michała podpuścili go do zapalenia z nimi pierwszego papierosa i ucieczki z ostatniej lekcji. Po 2 miesiącach od rozpoczęcia roku szkolnego Michał dalej zadawał się z paczką Julki. Zakochał się w niej i nie zdawał sobie sprawy, że jego rzekomi koledzy pożyczają od niego pieniądze i nie oddają, podpuszczali go do kradzieży i wielu bardzo złych rzeczy. W grudniu gdy zbliżały się urodziny Juli został on zaproszony.Misiek miał plan, aby właśnie na tej imprezie zapytać się jej o chodzenie. Na owych urodzinach było na początku dość fajnie, chodź była to pierwsza taka impreza mimo, iż nie było tam dość dobrego towarzystwa. Właśnie wtedy Michał wypił swoje pierwsze piwo i spróbował wódki. Może i nie w wielkich ilościach ale i tak można powiedzieć że był pijany. Poszedł na górę i zobaczył Julkę i jej kolegów bardzo wesołych. Własnie wtedy Michał miał zamiar zapytać się jej o chodzenie, podszedł i zapytał... Początkowo ekipa zaczęła się śmiać, ale zgodziła się pod warunkiem, że Michał spróbuję pewnej rzeczy po czym dała mu buziaka w policzek.Wyciągnęła pewien mały woreczek hermetyczny w którym znajdował się mały proszek - była to amfetamina. Spróbował, czuł się świetnie, miał moc której nigdy w życiu nie dożył. Później znowu i znowu, całą noc bawienia i gdy przyszedł do domu nad ranem to rodzice bardzo się na niego zdenerwowali, gdyż miał wrócić o pół nocy. Dostał karę, chodź Michał za bardzo się tym nie przejął bo dalej był porobiony fetą. Cały dzień chodził i nie mógł sobie znaleźć miejsca, chodź dalej miał ochotę coś zrobić, w końcu taka jest amfetamina. Pod koniec dnia czuł się źle, cały wykończony aż wreszcie zasnął. Nad ranem czuł się jak nigdy dotąd, jeszcze nigdy w życiu nie przeżył takiego koszmaru. Nie miał siły aby wstać z łóżka, bardzo spocony i zmęczony. Poprosił swoją matkę, Katarzynę czy nie musi iść do szkoły i mu pozwoliła. Po południu postanowił iść do Julki i powiedzieć jej o tym co się z nim dzieje, ale ona zaproponowała znowu mu kreskę i znowu się zgodził. Co 3 dni tak samo. Teraz Michał nie ma zębów, pracy oraz przyjaciół. Ma 20 lat i jest totalnie sam nie licząc fety i innych używek. Zmarnował sobie życie, chodź w przyszłości miał zostać lekarzem. 

Kopiowanie bez zgody jest zabronione, napisane w pełni przeze mnie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

Niniejszy artykuł, felieton, opowiastka, jakkolwiek chcesz to nazwać obrazuje pewien niepokój wśród dzisiejszego młodego społeczeństwa. Przeczytałem od początku do końca i nasuwa się 1 myśl. Czy przypadkiem to nie jest historia z życia wzięta, w której Ty lub osoba Tobie bliska uczestniczyła? Jaki przekaz, oprócz skutków amfetaminy możemy tutaj odebrać? "Napisane w pełni przez Ciebie" wskazuje, że jednak posiłkowałeś się kimś. Interesujący przypadek pobudzający rozmyślenia. Czekam na rozwinięcie :)

Chemik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Chemiczny ALi napisał:

Witaj,

Niniejszy artykuł, felieton, opowiastka, jakkolwiek chcesz to nazwać obrazuje pewien niepokój wśród dzisiejszego młodego społeczeństwa. Przeczytałem od początku do końca i nasuwa się 1 myśl. Czy przypadkiem to nie jest historia z życia wzięta, w której Ty lub osoba Tobie bliska uczestniczyła? Jaki przekaz, oprócz skutków amfetaminy możemy tutaj odebrać? "Napisane w pełni przez Ciebie" wskazuje, że jednak posiłkowałeś się kimś. Interesujący przypadek pobudzający rozmyślenia. Czekam na rozwinięcie :)

Chemik

Szczerze to nie wiem o co mi chodziło. Po części chciałem opisać problemy dzisiejsze problemy oraz upadki młodzieży, może i jest po części o mnie, lecz u mnie jest totalnie inna historia. Ale głównie ogólnie o dzisiejszej młodzieży. Nie wiem co będzie z następną częścią, gdyż nie mam na nią totalnie pomysłu, lecz mam napisane już 2 części do następnej serii. Szczegółów niestety Wam nie zdradzę, ale jedno powiem - "Trochę życia". ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm... widzę, że coś w stylu "historyjka ku przestrodze"... i dobrze. To, że to draństwo niszczy życie jest oczywiste od dnia, kiedy ten syf pojawił w kraju...  lata 70te/80te, czyli już pokolenie wstecz, a nawet 2 pokolenia wstecz mogą coś na ten temat powiedzieć. Większy dostęp do używek w obecnych czasach, sprowadza się właśnie do takich skutków, które opisałeś powyżej. Nienawidzę "twardych" używek, mimo, iż jestem zwolennikiem trawy w rozsądnych ilościach od czasu do czasu, tego białego gówna nienawidzę... przez to wszystko mój dobry kumpel kilka lat temu poczuł, że może latać... i poleciał... kilkanaście metrów w dół z balkonu, wbijając się głową w pokrywę studzienki na chodniku... i teraz go nie ma, także trzeba się zastanowić, czy brak zębów... pracy... przyjaciół... z czasem nie przerodzić się w "brak życia".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta