Skocz do zawartości
he1st

Nowy Serwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi drodzy!

Ostatnim czasem ślęczę nad projektem, który odłożyłem w 2015 roku. Mowa tutaj o modzie, który nie jest zbyt znany w "dzisiejszych czasach", lecz był bardzo grywalny w latach 2009-2011.

Diablo Mod - Jedyny zachowany film na YT na temat moda w skali 1:1

https://www.youtube.com/watch?v=GJ9j2E7ufI8

Krótka historia i opis modyfikacji

Jego nazwa wywodzi się oczywiście od serii gier Diablo wydanej przez Blizzard Entertainment. Na początku wszystko wyglądało z pozoru na proste i bezduszne. Od czasu, gdy Gutek & Miczu wydali wersję 5.9l "hype" na diablo mody był tak duży, że jedna z firm hostingowych (tj. dawna Zabijaka.pl, obecnie właścicielem jest 1s1k) miały ogromne problemy z optymalizacją serwerów. Co za tym szło - serwery po prostu padały jak muchy. Nowym rozdziałem było wydanie przez pewnego użytkownika całkowicie nowej i bardzo odmiennej wersji tego moda https://amxx.pl/topic/85636-diablo-mod-by-stachu/ To właśnie on przyczynił się do nagłego powrotu zwolenników długiego strzelania, uciekania i ogromnej frajdy czerpanej z przeniesieniem kilku aspektów aRPG do CS 1.6.

Moja cegiełka w rozwoju Diablo Modów

https://amxx.pl/topic/107838-diablo-mod-by-stachuu-d-edit-by-0ne/

W 2013 roku po koszmarnych mękach w związku z tym, że nie byłem zbyt zaawansowany w pisaniu pluginów, wydałem swoją wersję wcześniejszej modyfikacji. Był to mój pierwszy krok w kierunku poważnej i dość komicznej przygody na forum. Niestety w związku z problemami osobistymi zakończyłem prace nad projektem, lecz nie pozostawiłem go samemu sobie. Przez ten czas aż do końca 2014 roku byłem opiekunem jednego z najlepszych diablo modów w Polsce. Niestety, ale musiałem się ratować, ponieważ właściciel sieci miał zbyt dużo na głowie i podjął decyzję o jej zamknięciu.

2014 - 2017

https://amxx.pl/topic/141637-diablo-mod-by-stachuu-d-edit-by-zer0-kontynuacja-od-0ne/

Ponowne otwarcie - ponowna reinkarnacja. Tak można określić ten temat, bo jego zainteresowanie przerosło moje oczekiwania. W ciągu 3 miesięcy osiągnął on bowiem około 2000 wyświetleń, co jak na tamten czas było ogromnym sukcesem. Od tamtej pory regularnie dodawałem coś nowego, coś poprawiałem, coś wyrzucałem i nadal to robię ;D 

Konkurencja i sedno sprawy

Aktualnie na moim silniku stoi tylko jeden serwer, który oscyluje w granicach 20 do 26 osób w godzinach szczytu. Jest to serwer mój, ale jednak nie mój. Zanim trafiłem na serwer DD2 do @SainT byłem opiekunem diablo moda (deja vu), jednakże okazało się, iż administracja policzyła szybki zysk z serwera i stało się tak, iż zostałem permanentnie zbanowany na forum, ts3 oraz serwerach. Konkurencja jest, ale ja nie zamierzam się poddawać ;) 

Wielu powie:

No zaje***cie! To rób serwer i gramy!

Jak nie wiadomo o co chodzi, to przecież wiadomo, że chodzi o cycki pieniądze. Niestety, ale nie jestem w stanie sam zapewnić dobrego startu takiemu projektowi, bowiem nie pracuję w "Szlachta nie pracuje", a moi rodzice nie studiowali na "Wyższej Szkole Lansu i Bansu", a jedyne co mogę zapewnić to opiekę nad serwerem lepszą niż opieka społeczna nad ludźmi w moim mieście. Oczywiście wkład własny będę mógł zapewnić, ale nie będą to kokosy. Jedynym problemem i to oczywiście największym, jest to, iż nie wiemy jak serwer będzie oblegany przez graczy i czy w ogóle ten serwer będzie mieć graczy.

Przede wszystkim chciałbym znać wasze opinie na ten temat, bo ja sam nie tworzę sieci, a taki sobie Michał jest tylko kroplą w oceanie. :)

Pozdrawiam @he1st

PS. Zapomniałem dodać, iż mod jest wgrany na serwer testowy i można go na spokojnie przejrzeć. Zainteresowani pisać PW/Steam/TS3 to podam connecta ;)

Edytowane przez he1st

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym miał luźny budżet to na pewno dałbym swoją cegiełkę do tego :) jeśli ruszy postaram sie jakoś wspomóc w miarę możliwości.

Edytowane przez VRSDaro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inicjatywa fajna, aczkolwiek nie będą ukrywał, że tego rodzaju mody nie przypadły mi nigdy do gusty, jestem zwolennikiem raczej klasycznego trybu gry, aczkolwiek kolejny serwer na pewno będzie następną to cegiełką w budowaniu czegoś większego na 4AF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Warunki użytkowania, Polityka prywatności i Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę..