Skocz do zawartości

Chemiczny ALi

~~> PODSUMOWANIA - ZMIANY - NOWOŚCI - ZAPOWIEDZI - 4AF # SEZON 2017 !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie załogo 4AF-u !

Nadszedł czas na pewne decyzje, będące odzwierciedleniem najbliższej przyszłości, budowania dalszej historii sieci 4af, miejsca, które jest dla wielu z nas codziennością, przyzwyczajeniem, miejscem do spędzania wspaniałego czasu z wyjątkowymi ludźmi.

"Wszyscy wiedzą, że czegoś się nie da zrobić i wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, on właśnie to coś robi"

Jak już większość z Was zauważyła z dniem dzisiejszym powraca na nasze podwórko porządek, ład i spokój. Z godziny na godzinę forum będzie stawało się coraz czytelniejsze, piękniejsze i nowocześniejsze. Dziękuję kilku osobom za zasugerowanie kilku zmian, podpowiedzi i ustawień (tak wiem, mnie też drażnią zlewające się posty i treści - cierpliwości). Zainicjowaliśmy ponad 20 poprawek, które z czasem będą widoczne. Bardzo proszę o cierpliwość, a w razie widocznych jeszcze błędów forum lub indywidualnych nieudogodnień - piszcie na pw.

Oprócz tego na forum pojawią się nowe sygnatury, grafiki przy działach, zmiany w logo, tła i inne sprawy graficzne. Bardzo dziękuję @MERTON za pomoc w tych sprawach, szybką i profesjonalną pracę dla naszego forum. Liczę na dobrą współpracę jako pomoc w grafice na forum.

:arrow:Przejdźmy do konkretów:

Mamy rok 2017. Sieć w tym roku będzie obchodzić 10-ciolecie istnienia, co się rzadko zdarza w internetowym świecie Counter Strike (spokojnie, będzie wakacyjna impreza!).
Mimo wzlotów i upadków działamy dalej. W obecnym momencie patrząc na liczbę użytkowników i serwerów jesteśmy w najbogatszym punkcie istnienia. To dodaje mi tylko jeszcze więcej chęci i motywacji, aby podtrzymywać to dalej, pracować jeszcze więcej, prowadzić 4af kolejnymi ścieżkami, być, działać i traktować to jako przyjemność. Mimo milionom obowiązków zawsze znajdować na to czas i środki, a zwiększający się wiek to tylko liczba. Myślę, że większość z Was zgodzi się z powyższym i traktuje to równie podobnie jak ja.

To wszystko podtrzymuję zasadą, że najważniejszy jest człowiek i choćby nie wiem ile razy jeszcze nas atakowali (teraz to nie będzie już takie proste), ile razy nam zazdrościli, utrudniali życie i chcieli coś zepsuć - nie poddamy się. Najbardziej do działania motywują mnie ludzie. Wyznaję słowa Henriego Forda: " “Zabierzcie mi cały majątek, tylko zostawcie mi moich ludzi, a ja odbuduję wszystko”. Patrząc na wszystko co się działo w ciągu ostatnich 2 tygodni to nie wymaga dalszego komentarza :)  Dziękuję tym, na których mogę dalej liczyć :like:

W związku z powyższymi zmianami oraz nowym rokiem, tak jak wcześniej zapowiadałem otwieramy drzwi na kolejne osoby chętne do współpracy z 4af i gotowe uczestniczyć w codziennych wyzwaniach jakie tu nierzadko mają miejsce, tym samym ucząc się nowych rzeczy i doświadczając wielu ciekawych funkcji. Nie są to proste sprawy, wymagają czasem silnych mechanizmów obronnych, umiejętności radzenia sobie z nerwami, niegdyś szkodnikami i działania pod wpływem presji i czasu. Nie szukamy osób, które szybko się poddają, bo niektóre sprawy ze skutkiem ubocznym zwyczajnie ich przerastają. Nie szukamy osób "na chwilę", "spróbuję zobaczę co dalej będzie", tylko takich, które nie zamierzają jeszcze kończyć swojej internetowej kariery.

*** Z dniem dzisiejszym przez kilka najbliższych dni (najprawdopodobniej do weekendu) będzie otwarta REKRUTACJA na poniższe stanowiska:

:arrow:1. MODERATOR forum. Obok @TONNY, @Krata, @PauLinka:) są jeszcze 2 wolne miejsca siedzące. Moderator na tego typu forum będzie miał co robić, możliwe że rozdzielmy jakoś funkcje między poszczególne osoby, jednakże Traktujemy to bardzo poważnie z racji, że osoba taka nie tylko będzie miała władzę, uprawnienia i dostęp do wielu rzeczy ale chcemy żeby współpracowała z nami na dłuższy czas, nie tylko w wirtualnym świecie i sieci ale również na codziennym podwórku (tak jak to bywa od wielu wielu lat u nas), otrzymując również dzięki temu dużo profitów i korzyści, o których pisać tutaj nie będę.

:arrow: 2. Ekipa UNBAN TEAM. Nigdy wcześniej nie potrzebowaliśmy tego typu stanowiska, ponieważ zawsze opiekun i admini serwerów radzili sobie z rozpatrywaniem trudnych przypadków. Natomiast na chwilę obecną przy takiej liczbie serwerów, rozwiniętych serwerów 1.6, (a będzie jeszcze więcej) uznaliśmy, że jest to niezbędna funkcja na sieci.
Nie wiem jeszcze ilu osób będziemy potrzebowali, na pewno musi to być zgrana ekipa, doświadczone osoby, które wiedzą z czym to się je.

:arrow: 3. REDAKTOR. Po uporządkowaniu już całego forum chcielibyśmy wrócić do tematyki redakcyjnej. Dotychczas jedyną osobą, która się tym u nas zajmowała był @sVmael. Oczywiście jeśli nadal będzie miał ochotę i czas się tym zajmować to będzie pełnił tą funkcję. Oprócz tego otwieramy rekrutacje na NOWYCH Redaktorów (nie wiem jeszcze ile osób) z NOWYMI pomysłami. Liczę przede wszystkim na osoby, które niedawno do nas przyszły, które wiem, że mają ciekawe, sprawdzone pomysły na podjęcie się tego działu.

Przypominam, że dla powyższych rekrutacji ma miejsce zasada egalitaryzmu.

Informuję również, że nic nie stoi na przeszkodzie pełnić kilka funkcji na forum.

Liczę na poważne podejście do tematu, przemyślane podania i pozytywne ZASKOCZENIA :)

Gry łączą, nie dzielą!

Komentarze poniżej mile widziane.

Pozdrawiam

@ChEmIcZnY_ALi

P.S. "4af, polecam - Janusz Tracz" @obliv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo że trafiłem tu już wcześniej, tak właściwie jestem tu dopiero drugi tydzień. Co lepsze jest ze mną tu cała plejada świetnych graczy i najlepszych ludzi, jakich
kiedykolwiek poznałem w świecie wirtualnym, a część i realnym :j Myślę, że każda z tych osób się ze mną zgodzi i podziękuje za tak gościnne przyjęciem as w Wasze szeregi.

Za każdą z tych osób czuję się odpowiedzialny, bo planowana ta nieudana, a może wręcz przeciwnie? Udana tzw. fuzja była moim pomysłem. Ze wszystkimi miałem przyjemność coś osiągnąć i zbudować więź. Bez nich pewnie mnie by tu nie było z jasnych powodów. Ile można czerpać przyjemności z gry w pojedynkę? Podejście tych osób i wejście w nieznane napawa mnie dumą! pełen szacun za odwagę! A cała ekipa 4af pokazała nam czym jest tak naprawdę prawdziwa sieć i to w tak krótkim czasie. Wierzę, że ten rok będzie niezwykle owocny i emocjonujący w tak mocnym składzie ;)A ja obiecuję, że nadal każdego zawsze wysłucham, pomogę, doradzą i będę traktować tak jak sam chciałbym być traktowany. !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adam na mnie możesz liczyć ! :) 
10 lat bardzo dużo czasu szybko zleciało i nie powiedziałbym 10 lat temu że tak to będzie wyglądać ! 
Trzeba świętować dlatego na zjazd wakacyjny postaram się zawitać ! Piszę postaram żeby nikt mi nie zarzucił że mówił że będzie a nie przyjechał nie wiem co będzie jutro pojutrze a co dopiero za pół roku ! :) Byle nie było już fałszywych dwulicowych osób które za plecami knują coś takie osoby trzeba eliminować ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm co by tu napisać, w sumie zacznę od zacytowania kolegi wyżej:

8 godzin temu, BaNdI napisał:

10 lat bardzo dużo czasu szybko zleciało i nie powiedziałbym 10 lat temu że tak to będzie wyglądać ! 

hmm nie jestem z wami 10 lat, ale około 6, z niektórymi znam się dłużej,  przychodząc na tą sieć również nie sądziłam, że tak to się potoczy. Jak osoby z STAREJ GWARDII wiedzę przyszłam tu z innym [email protected], na sieć. Po kolei rozkręcałam z tą osobą  FFA, 4FUN, JARMARK, TP, to dzięki WAM przejrzałam na oczy i nie dałam się wykorzystywać przy rozkręcaniu kolejnych serwerów tej osoby. "czarny koń" --> osoby wtajemniczone będą pamiętały o co chodzi. Najlepszą decyzją jaką podjęłam przez te lata to postawienie się [email protected] za którym przyszłam i pozostanie u was na sieci.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, których poznałam na 4af! to dzięki wam nabrałam doświadczenia w adminowaniu, podejmowaniu decyzji ( nie zawsze słusznych) ale człowiek uczy się na błędach. Przychodząc tu nie miałam o tym zielonego pojęcia o byciu adminem, zostałam rzucona na głęboką wodę.

Kolejnym moim sukcesem jest zdobycie moderatora na forum, wiem że muszę jeszcze pracować nad swoim charakterem, ale i tak już widzę dużą zmianę w przeciągu tych 5-6 lat:) Jestem zawzięta gdy mam rację - ostatnia sytuacja  na 4af jest idealnym przykładem.

Na zakończenie chciałabym wszystkim podziękować za nasze zjazdy, za spotkania w Wieluniu:*   i za wszystkie  dobre rzeczy, które dzięki wam mnie  tu spotkały:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Nie byłabym sobą gdybym nie napisała kilku słow od siebie tym bardziej gdy chodzi o naszą sieć. Rozczaruje was, nie będzie dużo czytania więc Askin możesz odetchnąć z ulgą, a feniowi mogę przygotować wersję z lektorem :).

Mimo iż jestem na tej sieci krótko (w porównaniu z innymi), bo niecałe 3 lata, to śmiem stwierdzić, że odkąd pamiętam po każdej przykrej, czasami szokującej sytuacji wychodziliśmy silniejsi. Jestem pewna, że inna sieć jakby dostała tak jak my ostatnio, poddałaby się i zwinęła swoje zabawki. Jak widać, cały czas wstajemy co jest niesamowite i przez to cieszymy się tak dobrą reputacją.

Cała ta sytuacja z GH pokazała nam, że mimo wszystko, że ts 3/4 dnia lagował i nikt nie mogł się odezwać, ale każdy twardo siedział :D, że forum było w opłakanym stanie, nie odstraszyło to nas, a w szoku jestem, że nie odstraszyło to nowych użytkowników. Te kilka dni pokazały, że nikomu nie zależy na tym co jak wygląda i czy coś jest sprawne, ważne, że są ludzie, że można się do kogoś odezwać, poplotkować, powyzywać. Jestem pewna, że jakby forum nie powstało przez miesiace, nic by to nie zmieniło, żadnych naszych relacji (no tylko chemik by sie wkurwiał). Nieważne jak co wygląda ważne, że nadal jesteśmy razem i wspieramy się, to jest siła każdego z nas, jedni robią więcej inni mniej, ale każdmu zależy na tej sieci tak samo.

Pewnie jeszcze nie raz będą na nas ataki, bo sieć się bardzo rozwinęła, co tworzy konkurencję, ale nawet jakbysmy byli malutcy mieli jeden serwer i ts gdzie wchodzi tylko ekipa, nie wpadlibyśmy na pomysł by niszczyć coś co ktoś zbudował na innych sieciach. Nie mogę pojąć tego, jak ludzie są zawistni, jak starają się komuś coś zniszczyć by być na szczycie (chociaż nawet nie są blisko) i to już nie jest ich cięzka praca tylko wchodzenie na szczyt po trupach, na szczęście istnieje coś takiego jak Karma i mam nadzieję, że pewnego dnia zadziała.

Cieszę się, że nowi gracze zostali z nami, że zaufali nam mimo iż znamy się bardzo krótko. Cieszę się, że nas to nie poróżniło, że chcecie z nami współpracować. Z wami tworzymy jeszcze zajebistrzą ekipę. Rośniemy w siłę z każdym dniem :)

Dziękuję za uwagę

Z Bogiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja chciałbym dodać jedynie, dziękuje za przyjęcie nas do grona 4af pomimo tak nieprzyjemnego startu jakby się mogło wydawać, że nikt nie powiedział co tu jeszcze robicie, bujać się za waszymi dotychczasowymi włodarzami :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje 10-lecia . :) Jestem osobą nową ,a mimo to fajnie weszedłem w te siec! :D Wiele osob mnie wspieralo :) Styknal juz miesiąć i wiele na tej sieci przezylem w tym poznanie takich osob jak  Paulinka,Chemiczny_ali , kross , ubern, czy cytrus! , i szklok. Dziękuje za tak mile przyjecie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi