Skocz do zawartości
Nikt jak ja

Biblioteka gracza.

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły mnie słuchy, że są tutaj osoby które mają kontakt nie tylko z książką telefoniczną i książeczką zdrowia, ale i z innymi dziełami. Postanowiłem więc otworzyć temat w którym będzie można podzielić się ostatnio przeczytanymi lekturami, napisać kilka słów o nich i ewentualnie polecić lub zniechęcić.

Aktualnie czytam "Mężczyzna który pomylił swoją żonę z kapeluszem". Jest to książka naukowa, ale napisana prostym językiem i przyjemnie ją się czyta. Jej tematem są różne przypadki chorób neurologicznych. Można dowiedzieć się o ciekawych przypadkach w które ciężko uwierzyć, że coś takiego jest możliwe.

Wcześniej przez przypadek przeczytałem pierwszą część trylogii Millenium czyli "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" (coś dziwnie ci mężczyźni się u mnie przewijają) Oglądałem 2 ekranizacje, a mimo to czytałem z zaciekawieniem. Nie mam odniesienia do innych kryminałów, jakoś nie ciągnie mnie to tego typu książek, ale ta mi przypadła do gustu (jedyny minus to szwedzkie nazwiska które mi się myliły) i pewnie w niedalekiej przyszłości przeczytam dwie kolejne części.

Z tego co czytałem wcześniej, to polecam skonfrontować sobie "Rok 1984" z "Nowy wspaniały świat". Pierwsza z nich jest o wizji świata socjalistycznego, a druga konsumpcjonistycznego.

Polecam również wspomnianego w innym temacie przez jednego z użytkowników Grzesiuka. Napisał trzy książki o swoim życiu. Pierwsza jest o życiu przedwojennym w Warszawie, o początkach wojny. Druga opowiada o przeżyciach w obozach koncentracyjnych. Trzecia to refleksje autora i czas jak przebywał w ośrodku dla gruźlików.

Z tematów wojenno-obozowych polecam "Anus Mundi" moim zdaniem jest to najlepsza książka obozowa(przynajmniej z tych które miałem okazję czytać). Autor trafia pierwszym transportem do Auschwitz i siedział blisko 5 lat.

Oczywiście nie można pominąć Raportu rtm. Witolda Pileckiego, tutaj akurat nie ma co pisać, raczej każdy siedzący choć trochę w tym zna tę osobę.

Lubię też sobie przeczytać na rozluźnienie jakąś łajdacką książkę Bukowskiego, albo fantastykę Pilipiuka. A od jakiegoś czasu zabieram się za czytanie "Jak pokochałem Adolfa Hitlera", lecz ciągle wpada mi w ręce coś innego i nie mogę zacząć.

To wszystko co byłem sobie w stanie teraz przypomnieć, jeżeli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy, to zaktualizuję.

Edytowane przez Nikt jak ja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wiedziałam że wygram i założysz :D

teraz jestem w trakcie czytania "Rok 1983" G. Orwella więc za wiele tutaj nie powiem

ostatnio czytałam Tadeusza Konwickiego "Mała apokalipsa", opowiada o pewnym pisarzu, który wędruje ulicami Warszawy i który pod koniec dnia ma się spalić pod Pałacem Kultury i Nauki na znak protestu przeciwko włączeniu Polski do ZSRR no i jeszcze o podporządkowaniu twórczości artystów pod obowiązujący ustrój komunistyczny, niespecjalnie przypadła mi do gustu ale dałam radę jakoś, może była dla mnie za trudna? heh

Jeśli ktoś lubi historię to mogę polecić "I rozpętało się piekło" Maxa Hastingsa

Jest to historia II wojny światowej, nie tylko polski, opisane są różne fronty, myślę że naprawdę warto, przeczytanie tej książki zajmuje troszkę czasu bo ma ona coś ok. 900s ale jak ktoś ma czas to tydzień niecały i przeczytane a można się dowiedzieć fajnych rzeczy ;)

książki które ostatnio czytałam do pracy maturalnej to "Rozmowy z katem" Moczarskiego i wyżej wspomniana "Mała apokalipsa"

"Rozmowy z katem" są bardzo ciekawą opowieścią o likwidatorze warszawskiego getta Jurgenie Stroopie, chyba każdy powinien przeczytać, osobiście bardzo polecam.

Jurgen Stroop był wytworem ideologii faszystowskiej, ślepa wiara w przywódców i takie tam :)

co by jeszcze tutaj napisać, oczywiście Grzesiuk "Boso ale w ostrogach", "pięć lat kacetu", chcę się zabrać w końcu za "na marginesie życia" ale mi nie wychodzi :P

Harry Potter, możecie się śmiać ale to jest bardzo wciągające, wszystkie 7 części przeczytane 2 razy :D

może jeszcze coś kiedyś dopiszę bo teraz trzeba się wziąć za coś pożyteczniejszego a wypisanie wszystkiego mogłoby zając troszkę czasu :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako że głównie czytam fantasy, fantastyczne, a niedawno była premiera nowego Wiedźmina, to polecam całą sage + tą co niedawno napisał. Książka polskiego autora więc nie obejdzie się bez kurw, wujów i ruchania - czyli to co oglądacie w tych waszych super serialach typu gra o srom. Smoki, elfy, krasnoludy czyli klasyka dla fantasy, ksiązki wciągają, a autor w ramach fabuły rozważa problemy filozoficzne.

Jeśli komuś nie odpowiada styl naszego rodaka niech sięgnie po klasyke klasyków czy cuś od Tollkiena. Obowiązkowo w kolejności Silimarillion, Hobbit, Drużyna, Dwie, Powrót. Najlepsze pożeracze czasu, najlepiej i najdokładniej napisane powieści. Napisane dla dziecka więc polecam młodszym użytkownikom, ale starym wyjadaczom też pewnie przypadnie do gustu. Dobre dla pedantów, fanów i panów dociekliwych, bo autor się postarał i dopracował wszystko w najmniejszych szczegółach.

Napisze recenzje Mein Kampf, ale na razie nigdzie nie chcą mi pożyczyć :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@@Maciess pozwól że Cię wyręczę, książka po za powszechnym propagowaniem antysemityzmu, nie mówi o niczym innym niż większość podręczników do historii :)

Ja osobiście w ostatnim czasie przeczytałem kilka publikacji Freuda, Serię "Zwiadowcy" Flanagana, autobiografię Johna Osbourne'a "Ja Ozzy", biografię Adama Darskiego "Sacrum Profanum- spowiedź heretyka", "Witajcie w Rosji" Dimitrija Głuchowskiego, oraz lektury szkolne których nie ma sensu tu wymieniać.

Edytowane przez RockNRollAngel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z tego co słyszałam to "main kampf" ma być ogólnodostępna i sama pewnie też ją przeczytam z ciekawości, choć spodziewam się masę płytkich poglądów i próby przekonania do swojej śmiesznej ideologi popartych wyssanymi z palca argumentami które pewnie nawet nimi nie są ale to tylko przypuszczenia, zobaczy się jak się przeczyta :)

a teraz mogę polecić coś co uwielbiałam w dzieciństwie

Hans Christian Andersen i jego baśnie, możecie poczytać swoim dzieciom kuzynostwu czy chociażby sobie :)

polecam też książki Anny Onichimowskiej np. "hera moja miłość" i kolejne ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Zauważyłem, że został poruszony tu wątek zdemonizowanej dziś książki "Mein Kampf" A. Hitlera... Nie będę oceniał książki największego zbrodniarza świata. Jedyne co mogę o niej powiedzieć, to to, że autor cały czas się usprawiedliwia, rysuje przed nami obrazy, które zmusiły go do postępowania w ten sposób, które niejako mu narzuciły ten typ postawy ideologicznej.

Innymi słowy to pseudointelektualna rozprawa polityczno-filozoficzna. Kłamstwo pogania kłamstwo, ale jedno trzeba przyznać: nikt wcześniej na świecie nie potrafił tak kantować, aby uwierzył w to cały naród...

Z punktu widzenia etyki i dobrego smaku książka jest naganna, to fakt. Natomiast, z punktu widzenia historii, psychologii ludzkiego umysłu i mechanizmów nim rządzących, książka jest wręcz godna polecenia. Ta pozycja jest niesamowitym studium dający szansę zgłębienia się w meandry jakże zdeformowanego psychicznie umysłu. Zdecydowanie odradzam jeśli ktoś nie jest pasjonatem historii bądź biografii zbrodniarzy wojennych...

wnioskując... jak ocenić program polityczny i nadęte wizje socjalisty - fanatyka? Pewnie tak samo oceniłbym wypociny Tuska albo Kaczyńskiego gdyby mieli odwagę napisać co się im kłębi w lewackich mózgach, a podejrzewam że wyszło by podobnie.

Panie @Maciess ile Pan wie o Hitlerze ? Czy czujesz, że jesteś w odpowiednim wieku aby sięgać po takie książki ? Często obrazujesz tu na forum wizerunek Hitlera, może Ci się podobał ? Piszę to dlatego, żeby przestrzec przed wypraniem Ci mózgu, bo wiem, że wiele osób dało się złapać.

Pozdrawiam,

ALi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ali widzę że skopiowałeś wypowiedź kogoś z innego forum heh tego bym się nie spodziewała mogłeś chociaż cudzysłów zrobić bo tak wypada jeśli kopiujemy czyjeś słowa i wygląda to jak "nasza wypowiedź" :)

a teraz kolejne tytuł:

"Wrota czasu" Pierdomenico Baccalario
"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół." - Ulysses Moore.
i kolejne książki które wydłużają moją listę do przeczytania to książki Stephena Kinga polecane przez koleżankę :)

to nie książka i w wersji elektronicznej ale macie http://www.zolnierzewykleci.pl/?cat=13 :)

Edytowane przez cYcUs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli ktoś lubi fantastykę z rozwalającym na łopatki poczuciem humoru (w Tolkienie raczej tego nie znajdziecie ;)) To polecam całą serię Świata Dysku T. Pratchetta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zupełnie zapomniałem, że ktoś założył te świetny temat. Czas nadrobić zaległości.

Z książek które ostatnio czytałem i są warte polecenia:

"Pan raczy żartować, panie Feynman"- Zbiór opowieści i anegdot z życia wielkiego fizyka. Opisuje między innymi prace nad budową bomby atomowej, otwieranie sejfów, uczy jak podnosić do kwadratu liczby z przedziału 25-50 oraz jak zdobyć dziewczynę na wieczór:)

"Zapiski oficera Armii Czerwonej"- książka w formie pamiętnika, opisuje życie czerwonoarmisty w okupowanej Wileńszczyźnie, ukazuje jego tok myślenia. Dużo momentów w których można się zaśmiać, ale znajdują się też takie w których człowieka strzyka coś w łokciu.

Ponadto " Archipelag gułag" mnie pokonał i nie dałem rady przeczytać.

Cycuś czekam na coś ciekawego, bo na razie nie mam nic na liście:)

Edytowane przez Nikt jak ja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja czytałem książkę na podstawie gry [A raczej całą serie] Assasin's Creed. Jeżeli ktoś tak ja jest wielkim fanem tej seri który grał we wszystkie części oprócz Unity to może porównać ją z prawdą. Jest to bardzo dobrze odwzorowana książka, a nawet więcej szczegółów niż w grze. Polecam ją fanom tej serii i nawet nie znającym, tytułu dla poznania klimatu gry i czasów w której się odbywa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Warunki użytkowania.