Skocz do zawartości
oldi

TŁO W PROFILU NA FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Yyyy... z racji, że jestem uziemiony w grze od jakiegoś czasu :P Postanowiłem pomęczyć nieco na forum ze swoimi propozycjami, haha :D Zastanawia mnie, dlaczego opcję dodawania tła do swojego profilu na forum mają tylko "wybrańcy" - czy jak to się tu zwie..? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim... Już kiedyś zwróciłem na to uwagę, ale jakoś rozeszło się po kościach i odpuściłem temat... ale tak na logikę... czemu ma to służyć, przy obecnej liczbie odwiedzających i ich aktywności na forum? Ty masz tą opcję bo coś tam... Ty jej nie masz bo coś tam? Uważam, że ta opcja powinna być dla wszystkich, bez wyjątków, bez wyszczególniania poszczególnych grupek... a jeżeli już chcecie kogoś nagrodzić za "wybitne" osiągnięcia to porobić odznaczenia (jak w przypadku za wyniki w mix'ach) i też jest to jakaś alternatywa. Niby jest odgórna zgoda na podgląd w posty i tematy, bez konieczności rejestracji, czy logowania, ale już, gdy takowa osoba postanowi się zarejestrować i wziąć udział w mniejszym, czy też większym stopniu w życie forum to na starcie czeka ją ot.. - brak możliwości m.in w dodaniu sobie tła na forum... wiem, że to w sumie niuans, ale właśnie z takich niuansów tak na prawdę to wszystko jest zbudowane, także myślę, że godne przemyślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Alicja Myślę, że od czegoś trzeba zacząć, a skoro są ważniejsze rzeczy to proszę o tym pisać na forum, tak jak m.in. ja... co sądzisz o tym, o tym i o tym... i wtedy wychodzimy z propozycjami, staramy się rozwiązać problem... Ja jestem zwykłym szarym graczem i użytkownikiem tego forum, nie sposób wiedzieć mi o wszystkich problemach, czy potrzebach tego "przybytku" :) Prosty człek - prosta propozycja, bez niepotrzebnych spin i umniejszania tego tematu proszę, bo pisząc ten temat nie o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musze pisać na forum bo mam kontakt z osobami które zajmują się forum wiec wystarczy ze powiem im to na ts lub pw. Fajnie ze interesuje Cię forum bardzo mnie to cieszy. Jednak uważam, zże to taka pierdola jakieś tam tła na które i tak nikt nie zwraca uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Dziękuję @oldi za zainteresowanie. Jak dla mnie to każdy mógłby mieć możliwość dodawania tła na forum, ale niestety jest to ograniczone ze względu na wagę i obciążenie jakie nam to dodaje. Przy większej ilości tła dla użytkowników forum chodziłoby jak czołg (i tak nie chodzi tak jakbyśmy chcieli), @TONNY popraw mnie jak coś pomyliłem. Dlatego możliwość tą dostali osoby pełniące funkcje na forum oraz osoby zasłużone (w tym Stara Gwardia, która jest na sieci pow. 3-4 lat).

Na pewno nie mogę mieć tego wszyscy, natomiast nie mam nic przeciwko żeby miało to więcej osób, które w jakiś sposób np. poprzez czynny udział na forum sobie tym zasługują. Nie mam też nic przeciwko żeby mieli tą możliwość osoby z rangami Starszy Admin FFA, tylko nikt wcześniej o tym nie mówił, ani nie proponował.

Druga sprawa, jestem w trakcie poszukiwań zakupu nowego stylu na forum, bo niestety technicy nie są w stanie tego zrobić, więc jeśli znajdzie się coś mocno przekonywującego to pewnie to kupię :)

@oldi jestem jak najbardziej za tym, żebyś w związku z wolnym czasem, którym aktualnie dysponujesz zgłaszał jakieś zmiany, propozycje, jeśli tylko będą przemyślane i przynosiły jakąś pozytywną zmianę :)

Pozdrawiam

Chemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Alicja Zdaję sobie sprawę, że nie musisz o tym pisać - wystarczy spojrzeć na tło w Twoim profilu - o którym dostępności dla wszystkich forumowiczów jest mowa :D Wiem, że masz kontakt osobisty z osobami, które prowadzą to forum, m.in. na ts, ale tak głośno myślę, że kanału na którym dyskutujecie o problemach forum, czy sieci, raczej nie odwiedzi w ciągu dnia setka graczy 4af.. tak jak to średnio wygląda na forum.. Wiem, że to pierdoła, ale w sumie nikt nie porusza tu innych tematów... bardziej, czy mnie znaczących... no zupełnie nic...! w sumie ja też nie muszę tego robić, a jednak :)

@Chemiczny ALi Nie trzeba dziękować za zainteresowanie forum, dla mnie ro rzecz normalna, skoro egzystuje z wami w miarę regularnie grubo od ponad roku... Ciekawi mnie czym jest spowodowane to "obciążenie" forum o którym wspominasz, gdyby opcję dodania tła mieli wszyscy na forum..? Napiszę szczerze, że rzadko gdy się zaloguję widzę więcej niż naście osób online (jest to godzina między 18, a 21 - zazwyczaj), przy czym ilość odwiedzających przez ostatnie 2dni średnio oscyluję przy setce... Jest to spowodowane "silnikiem" forum? Może jest coś do poprawki...? Jakaś zrzutka funduszy by się przydała..? z chęcią dowiem, czy też dowiemy się czegoś więcej na ten temat.

Odnośnie propozycji "zwiększenia zakresu rang", jakie mogłyby posiadać opcję dodawania tła w profilu, to absolutnie nie miałem tego na myśli... Jeżeli chodzi o mnie to mogę w każdej chwili zostać w starej randze ADMINA FFA, z tego co wiem, zostały one przydzielone osobom wyróżniającym się i aktywnym na serwerze, także nijak mają się one odnośnie zasłużenia na forum, więc podtrzymuję to co wyżej... jeżeli wszyscy (my - korzystający z forum) nie możemy mieć takowej opcji to ja się odpisuję od tego co zaproponowałeś i teraz kwestia tego... jak to zmienić?

Kolejna sprawa wolnego czasu, to też bym tak nie przesadzał... stare przyzwyczajenia z przed lat... wchodzę po pracy na forum, często przez fona, zerkam w ostatnie tematy, staram się jakoś "ożywić" pewne miejsca na forum... głosowanie na serwery (dziękuje tym, którym udało mi się na to namówić - wiadomo o kogo chodzi) i to tyle...  gdyby choć kilkanaście osób miało podobne podejście do tematu co ja, to myślę, że teraz wyglądałoby to zupełnie inaczej... też mam mam rodzinę, córkę, kredyt... nie ma mnie w domu od 7, do 18, a jakoś potrafię wygospodarować tą "chwilę", nie zaniedbując rodziny i coś wnieść od siebie, wystarczy tylko chcieć... dlatego, gdy tylko czegoś się dopatrzę, na pewno o tym napiszę, haha, bez obaw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brzydki... zbędny komentarz. 

Ale tak od siebie dodałbym, a'propos nowego stylu czy nawet tu póki co, żeby dodać taką opcję - tak jakby stałą strzałkę czy coś takiego w prawym dolnym roku, czy na środku na dole. Zastosowanie miałoby takie, że po kliknięciu tego, strona sama by przejeżdżałaby na samą górę. Pomaga to, szczególnie w tematach z dużą ilością postów. A jak się orientuję to nie jest to jakieś problematyczne? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oldi, po migracji forum na nowy serwer sam będę za tym, narazie mamy mało miejsca na dysku forum wolnego, a nie chcę go zapchać stąd to ograniczenie.

@Samael taka strzałka się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Samael napisał:

Ale tak od siebie dodałbym, a'propos nowego stylu czy nawet tu póki co, żeby dodać taką opcję - tak jakby stałą strzałkę czy coś takiego w prawym dolnym roku, czy na środku na dole. Zastosowanie miałoby takie, że po kliknięciu tego, strona sama by przejeżdżałaby na samą górę. Pomaga to, szczególnie w tematach z dużą ilością postów. A jak się orientuję to nie jest to jakieś problematyczne? :)

Po co strzałka skoro jest klawisz „home” na klawiaturze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Samael napisał:

Zbędny bo co? Bo ukazuje kolejny raz gdy kolesiostwo ponad wszystko, reszta burki szczekać do budy i się nie wychylać a jak nie pasuje to wypad z forum bo pomogę?

Jeśli prawda aż tak w oczy kole to mnie zbanuj, będziesz żył w błogiej obłudzie bez głosu sprzeciwu.

Edytowane przez Brzydki Zly i Szczery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra... spokojnie! Pisząc ten temat, na pewno nie chciałem prowokować zbędnych spin... piszę to odnośnie skierowania tematu na właściwe tory.

Czyli moja propozycja odpada, ponieważ forum na za słaby serwer? Skoro tak, to kiedy ta "migracja", o której wspomniałeś? Są jakieś konkrety odnośnie tego kroku, czy na razie wszystko wisi w "chmurze" ? ;) Jakoś trzeba to pchnąć do przodu.. wiem, że jest szereg innych rzeczy do zrobienia, ale po prostu z czystej ciekawości - czy są jakieś realne plany zmiany tego wszystkiego, czy zaraz ten temat zostanie przysypany innymi i pójdzie w zapomnienie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oldi nie ma na co dłużej czekać, po świętach działamy. Po przeniesieniu zrobimy tak, aby każdy swobodnie mógł dodać tło.

Wrócimy do tematu na pewno.

Kolejne propozycje mile widziane

Chemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Chemiczny ALi trzymam za słowo :) Niby gdzieś tam wyżej dało się dostrzec wpisy, że są ważniejsze rzeczy, czy też, że sprawa tła to pierdoła, ale jak widać, dzięki temu śmiesznemu tematowi, przynajmniej forumowicze dowiedzieli się, że jest realna szansa na zmianę serwera forum i usprawnienie wszystkich niuansów z których to wszystko jest zbudowane, czyli można śmiało napisać, że dość duży krok na przód nas czeka :)

@TONNY Nurtuje mnie jak ta "migracja" będzie wyglądała w praktyce... Pytam ponieważ miałem już za sobą taką "zmianę" serwera na ex-serwerowni kilka lat wstecz i po tym wszystkim 1/3 graczy straciła konta na forum i musiała rejestrować się na nowo (oczywiście wróciło może z 20% userów)... Nie wspominając o wyzerowaniu tematów, postów... czystka totalna i budowanie wszystkiego na nowo, o statystykach nawet nie wspominam... po tym fakcie forum pozipało 2-3miesiące, zero zainteresowania, no i padło... Także zastanawia mnie, czy było to spowodowane brakiem doświadczenia owego technika, czy po prostu to wiąże się z takimi "konsekwencjami" ? - czysta ciekawość - myślę, że nie tylko moja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oldi taka migracja w naszym przypadku nie spowoduje usunięcia tematów, kont itp, forum będzie wyłączone na 2-3h (w tym czasie przeniesiemy wszystko), po czym włączymy je po sprawdzeniu działania całości, w konsekwencji zmiany serwera niektórym userom do 24h będzie mogło forum nie działać (zależy od serwera DNS użytkownika), finalnie wszystko będzie działało szybciej i stabilniej niż jest to w tej chwili.

Odpowiadając na zadane pytanie - jeżeli konta straciła część a nie wszyscy - to technik zawinił, jeżeli wszyscy - to była czysta instalacja na nowym silniku - my migrujemy, nie instalujemy od zera (wszystkie dane zostaną).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi