Skocz do zawartości
oldi

Podgląd forum dla użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Tak jak w temacie... Przyznam, że jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ponieważ automatycznie loguję się na forum, ale takie zapytanko...? Dlaczego niezarejestrowany użytkownik ma podgląd do wszystkich tematów, postów, profili userów i sb...? Jedynie czego nie może właściwie zrobić to dodawać w nich wpisów (jako niezalogowany rzecz jasna). Czyli w sumie ktoś kto chce zaspokoić swoją ciekawość odnośnie pewnych rzeczy, czy wydarzeń związanych z 4af, nie musi się rejestrować/logować jako użytkownik tak ja, czy Ty. Osobiście wydaję mi się, że gdyby taki "podgląd" do tych wszystkich wpisów był wyłącznie widoczny dla zalogowanych userów to i "być może" ich liczba by się zwiększyła z czystej ciekawości? Może większa frekwencja w zalogowanych - odwiedzających, jakoś by więcej życia tknęła w forum? Po prostu głośno myślę i zastanawiam się, czy nie wprowadzić czegoś na zasadzie - "Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje...? Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności". Luźna propozycja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie pełen podgląd forum jest ok, ktoś kto tu zajrzy widzi, że coś się dzieje, są ludzie, forum chociaż trochę żyje. Może przy okazji zobaczy coś co go zaciekawi i postanowi się zarejestrować? Sama po sobie wiem, że poszukiwania forum odpowiedniego dla siebie są ciężkie, a jak człowiek widzi "ZAREJESTRUJ SIĘ BO NIC NIE ZOBACZYSZ" to olewa temat, bo mu się nie chce rejestrować, potwierdzać maila tylko po to żeby stwierdzić, że to nie to. Takie osobiste odczucie. Oczywiście temat do rozważenia przez Administrację :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Dziękuję za zainteresowanie. Temat ten był wiele razy przedmiotem rozmów na zebraniach administratorskich. Chętnie poczytam więcej wypowiedzi i możliwe, że to zmienimy.

Pozdrawiam

Chemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście jak wchodzę na forum i widzę, że muszę się zarejestrować, żeby np. zerknąć na jakiś temat to wychodzę z niego, no chyba, że muszę wrzucić te ssy jak wszędzie to jestem zmuszony się rejestrować na silę, bo tak to wszędzie ban by był, więc jak dla mnie z jednej strony masz w tym trochę racji, ale z drugiej strony lenistwo człowieka (np. moje) odbiera to negatywnie.

Jak wchodzę na jakieś forum i widzę, że nie mogę nawet SB zobaczyć bo muszę się zarejestrować, to myślę tak "oho zrobili specjalnie, żeby mieć więcej użytkowników online i więcej zarejestrowanych i celowo wtedy nie rejestruje się na ich forum, bo wiem, że właśnie po to, to zrobili. Więc według mnie nie jest to najlepsza opcja, aczkolwiek opisałem tutaj tylko swoje zachowanie w takich sytuacjach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dlatego nie mam zamiaru się tu sprzeczać, no ale tak głośno myślę, że ktoś już musi być na prawdę bardzo wścipski, skoro bez zalogowania i chęci podjęcia dyskusji, chce przeglądać sb na forum, haha :P ...aczkolwiek zdarzają się i tacy :) Wychodzę z założenia, że skoro ja tworze tematy, jakieś dyskutuję z użytkownikami na różne sprawy, to w pewnym stopniu angażuje się w "życie" tego forum... więc moim zdaniem, osoba, która chce to przeglądać, powinna to uszanować właśnie rejestracją na forum, a nie widzieć wszystko jako anonimowy Jan Kowalski... a tłumaczenia "ktoś jest leniem" i nie chce mu się zapamiętać hasła w przeglądarce i kliknąć RAZ zaloguj, są nieco śmieszne. Moja propozycja jest jedynie spowodowana chęcią zwerbowania większej ilości userów i frekwencją w udzielaniu się na forum, tak by to jakoś ruszyło nieco bardziej do przodu... to tyle, nic na siłę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dziwne wrażenie, że ta propozycja i tak zostanie przysypana tematami i postami w tym dziale typu : "cześć? - cześć!" i nic większego nie wniesie na forum... szkoda :) Dobrze, że tam młody wykopał ten temat z przed prawie 2tygodni to i mi się przypomniało, także ref dla tych co nie widzieli, a chcieli by się zapoznać z propozycją... może wypowiedzieć przedstawiając swoje za, a może przeciw? Zapraszam do przeanalizowania tej głupotki :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście jestem przeciwny temu żeby niezarejestrowany użytkownik nie miał widoku na serwery, działy tematy itd. Niech widzi, niech czyta, natomiast samo pisanie wymaga już rejestracji.

Co do przeglądania profili to racja, trzeba to zmienić.

Niektórym jak widać jest to obojętne :)

Wrócę do tematu na najbliższej rozmowie z administracją.

Chemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie widzę, że "niektórym" jest to obojętne... w sumie teraz to i mnie pobiera obojętność na ten temat :) Pamiętam fora sieci serwerów na których niegdyś miałem okazję pełnić mniej, albo bardziej znaczące funkcję... z przed ładnych kilku lat, gdzie forum było drugim podwórkiem dla graczy, różne konkursy, kącik redakcyjny, wywiady z graczami, ciekawostki, tematy, temaciki, pierdułki... samo to się jakoś nakręcało, no niestety tu tego nie ma. Te czasy, gdzie admin zanim złożył podanie, musiał mieć co najmniej 50 sensownych wpisów na forum, a jego aktywność była na bieżąco weryfikowana i sam miał poniekąd obowiązek zachęcania innych graczy serwera do rejestracji i aktywnego udziału w życiu forum już raczej nie powrócą... Baaa... u nas to najczęściej admin po otrzymaniu szansy właśnie jako admin, zapomina w ogóle o forum, a co dopiero mowa o zachęcaniu innych do jego odwiedzania. Może właśnie brak tego wszystkiego skutkuję tym, czym skutkuje? Rozumiem, że ktoś może pomyśleć "narzucają nam od początku co mamy robić", ale mi w ogóle o to nie chodzi... po prostu głośno myślę, mam jeszcze stare przyzwyczajenia i dlatego o tym piszę, aczkolwiek jak wyżej - luźna propozycja, nic na siłę... można wrzucić to w niepamięć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oldi te piękne czasy już dawno minęły. Nie ma internetowej Utopii, robimy to co możemy, jak widać po sąsiadach dzisiaj więcej tego typu forum upada niż powstaje, a jak powstaje to na 5 minut.

A co do tematu to jest właśnie tak jak mówisz, po prostu ludziom jest to zwyczajnie obojętne co jest widoczne, co nie, dlatego temat podejmę z administracją na zebraniu.

Pozdrawiam Cię,

Chemik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam... z racji, że od jakiegoś czasu forum "zdechło", postanowiłem odświeżyć ten temat z przed ponad miesiąca i zapytać co wyszło odnośnie podjęcia tego tematu z "administracją" ? :P Pytam, ponieważ już wcześniej wywnioskowałem z postów, że opcja z podglądem forum wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników nie przejdzie, aczkolwiek co do podglądu profili graczy, myślałem, że to ruszy w miarę sprawniej, tym bardziej, że gdzieś tam wyżej dało się zauważyć aprobatę... Tak więc... po miesiącu coś drgnęło w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

Zdechnąć to może mysz w oborze. Ideą forum nie jest to, żeby cały czas "coś się działo" lub robić coś na siłę tylko żeby w razie potrzeby było odpowiednim miejscem komunikacji. Nie trudno jest zauważyć, że ruch na serwerach, jak i forum jest teraz mniejszy, tego chyba nie trzeba tłumaczyć z jakich powodów. W szczególności, że mamy piękną wiosnę, więc trzeba to wykorzystywać na maxa! Sami wszyscy piszemy w innych tematach jak to dawniej było za dzieciaka, że się całymi dniami po dworze latało, więc nie dziwmy się, że tak teraz jest, bo ludzie nie przeszli na inne serwery i teamspeaki tylko zwyczajnie nie ma ich w domu.

Co do spraw wyżej wymienionych przez Ciebie, opcja z poglądem forum zostaje jak jest, nikomu to nie przeszkadza, jakby setki osób dziennie tędy przechodziło to można to zaostrzyć lub zmienić, a co do profilu graczy to cały czas w tle, to są drobnostki, dodatki nie wymagające pilności tylko na swobodę czasu.

Obecnie ruszył sezon, pracuje po kilkanaście godzin dziennie, nie ma TONNEGO, nie ma kojaka, więc wszystko jest utrudnione, róbmy swoje i dbajmy o to co jest. Nie mam 18 lat żeby poświęcać temu pół dnia, nie zależy mi też na byciu wirtualnym gigantem, nawet najmniejsza rzecz potrafi cieszyć, bo najważniejsi są ludzie.

Nie może też być tak, że 365 dni w roku są mixy 4af, są pytania na każdy dzień itd.. czasem kilka dni, tygodni przerwy od czegoś dobrze zrobi, bo później jak się do tego wraca to jest jeszcze więcej pomysłów i chęci do działania.

Pozdrawiam

Chemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Chemiczny ALi Pisząc "zdechło", chodziło mi oczywiście o aktywność, a nie o forum, w sumie mogło to źle zabrzmieć. Nie da się nie zauważyć, że w ostatnich dniach mamy ładną pogodę oraz, że od kilku tygodni praktycznie nic tu się nie dzieję, co oczywiście można tłumaczyć "wiosną", bądź czymkolwiek innym :) Ogólnie odświeżając ten wpis z przed miesiąca, chodziło mi konkretnie o to, czy zostało to przedyskutowane, bo jednak miesiąc to kupa czasu i skoro jest to "drobnostka" to dlaczego przeciągać i odwlekać w czasie... Nie wydaje mi się, że trzeba czekać z tym tematem na "swobodę czasu" :)

Widzę, że nie ma chłopaków... Myślę, że nikt nie oczekuję od Ciebie, żebyś spędzał tu pół dnia, czy był "wirtualnym gigantem"... Ja wstaje co dziennie po 5 rano, wychodzę do pracy o 6:10, a wracam około 18, także jestem po za domem dobre 12h i pracuję 6dni w tygodniu, ale to nie przeszkadza mi w tym, żeby jak wrócę zrobić sobie kawę, odpalić pc'ta, obczaić parę pierdół w necie, posłuchać muzyki i w między czasie przez kilkanaście minut przejrzeć forum i tknąć nieco ożywienia w pewne miejsca w miarę możliwości... tyle czasu w zupełności wystarczy i nikogo w ten sposób nie zaniedbujesz... ani rodziny, ani znajomych, czy codziennych obowiązków.

Zdaję też sobie sprawę, że pewne "eventy" - czy jak to zwał - mixy, pytania, konkursy, czy tam typer, nie będą powtarzalne każdego dnia... nie jest to wykonalne... z resztą przecież nigdy tak nie było, nie jest i na pewno tak nie będzie, także to akurat jest logiczne. Natomiast jeżeli chodzi o aktywność w takich "wydarzeniach" (jeżeli już coś jest) - mam tu na myśli bardziej osoby pełniące wyższe funkcje, to zainteresowanie jest zerowe... Takie osoby można policzyć na palcach jednej dłoni... a kto inny ma dać przykład graczom jak nie admini, kto ma dać przykład adminom, jak nie opiekunowie serwera, kto ma dać przykład opiekunom serwera jak nie właściciel... Powinien się tworzyć swoisty "łańcuch", a tu wygląda to bardzo często na odwrót... Nawet kwestią "pytanie na dziś" o którym wspomniałeś... Tak ciężko coś napisać od siebie, skoro co dzień w ostatnio odwiedzających forum widnieją praktycznie te same nicki, a udziału zero... w ostatnim temacie odpowiedziałem bodajże jedynie ja więc dla kogo to w sumie... rozumiem, że nic na siłę... to jest oczywiście przykład. Wystarczy dosłownie naście minut po pracy i odrobina zaangażowania, ale w tym momencie piszę to głównie do innych użytkowników bo mi już się w sumie odechciało :)

Odnośnie tej przerwy to może masz i rację, mi też już się  przykrzy poruszać te kwestie. Może i to lepiej... zobaczymy. Również Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi