Skocz do zawartości
Chemiczny ALi

Kolorystyka forum - prośba o sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jak zauważyliście w dniu dzisiejszym pojawiło się na naszym forum nowe tło + przed chwilą zmiana kolorystyki sieciowego LOGO.

Moją inicjatywą w dniu wczorajszym była zmiana tła forum na tematykę nie koniecznie związaną z Counter-Strike 1.6 lub też CS:GO, tylko na ten czas dać zupełnie coś innego. Pomysłów na TS wczoraj było wiele, jednakże ja (i kilka innych osób) jako patriota i nacjonalista zasugerowałem pomysł na zmiany kolorystyki tła związanych na dwie najpiękniejsze barwy w naszej Ojczyźnie, czyli biały i czerwony.

Nie musimy i nie chcemy być tacy jak inni. Nie każda sieć musi mieć na górze to samo, czyli "ludziki z gry". Można się z tym zgadzać lub nie, to są wystawione na próbę moje prywatne poglądy i koncepcje.

Dlatego chciałbym zapytać was o zdanie, opinie na temat:

1.  Czy jesteś za tym aby forum 4af zmieniło kolorystykę z NIEBIESKIEGO na np - biało-czerwone barwy (lub inne?) może zielone? może niebieski jest OK?

2. Jak wam się podoba aktualne tło? Czy wolelibyście mimo wszystko żeby było tam coś związane z grą CS?

3. Jakieś inne pomysły/podpowiedzi w związku z wizualizacją (kolorystyką) aktualnego forum?

Jeśli mielibyśmy iść w nowy kolor np. biało-czerwony to zostaną zmienione wszystkie "paski", "rubryki" i inne w tym kolorze elementy na forum.

Bardzo proszę o obiektywne opinie użytkowników tego forum, niezależnie od pełnionej funkcji lub rangi.

Pamiętajcie, że są to tymczasowe testy, jeśli nie będzie się podobało - wrócimy do poprzedniego.

Pozdrawiam

Chemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem każdy jest patriotą na swój sposób i każdy z nas ma to w sercu, nie trzeba tego wszędzie upubliczniać i pokazywać na siłę że nimi jesteśmy również nie powinniśmy komuś tego narzucać.  Moim skromnym zdaniem forum powinno być związane z grą cs, ponieważ większość tematyki na naszym pięknym forum jest jej poświęcona. Przypominam, że jest to tylko i wyłącznie moja opinia na ten temat, a każdy z nas może mieć inną :)

Edytowane przez PauLinka:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to forum i tak zdycha od jakiegoś czasu więc jakiekolwiek próby zmian, "edycji", itp., jak najbardziej dla mnie plus... Ja również wychodzę z założenia, że "ludzik" z CS'a na górze w motywie tła forum to tandeta... Jestem patryjotą i kolor biały i czerwony jest dla mnie trafiony w dziesiątkę... Oczywiście to są małe poprawki kosmetyczne, więc w ten czas nie potrzeba aż tak wielkich wywodów i rozprawek na temat "jaki kolor wam bardziej odpowiada", ale małymi kroczkami do przodu... coś tam niech się kręci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.  Czy jesteś za tym aby forum 4af zmieniło kolorystykę z NIEBIESKIEGO na np - biało-czerwone barwy (lub inne?) może zielone? może niebieski jest OK?

-Zmiany nie zawsze są dobre, ale czasem odświeżenie się przydaje. Moim zdaniem tak drastyczna zmiana z niebieskiego na czerwień nie do końca będzie trafiona, bo z tego co zdążyłam się zorientować to od kilku lat niebieski towarzyszył sieci i miał się całkiem dobrze. Nagłe wyrzucenie go może trochę zepsuć tą "tradycję". Oczywiście to moja skromna opinia, jestem tradycjonalistką, jestem sentymentalna może stąd taki mój tok myślenia :) bez hejtów pliz :) Połączenie niebieskiego, czerwonego i białego może stworzyć całkiem fajną kombinację, a nie są to kolory gryzące się więc może warto spróbować? Tutaj głównie liczy się pomysł i kreatywność osoby tworzącej daną rzecz.

2. Jak wam się podoba aktualne tło? Czy wolelibyście mimo wszystko żeby było tam coś związane z grą CS?

-Zważając na moje ideologie powstrzymam się od szerszego komentarza. W obecnej chwili wygląda całkiem ok :)

3. Jakieś inne pomysły/podpowiedzi w związku z wizualizacją (kolorystyką) aktualnego forum?

-spierdzieliliście logo... nie da się ukryć, że ścięcie tych rogów nie wpłynęło pozytywnie na jego wygląd. Jest chyba po prostu zbyt twarde (if ju noł łot aj min). Poza tym teraz to jest przesyt tej bieli i czerwieni w górnej części forum i się to najzwyczajniej w świecie ze sobą zlewa :P Wpływa to negatywnie na czytelność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolor myślę że zostawić lub ten biało-czerwony.
Logo może nawet zostać. Jednak tło jako, że jest to forum dotyczące gier powinno zostać zmienione. Jeśli chodzi o pomysł na tło to u mnie akurat małą różnice robi które tło z csa będzie wstawione. Może być nawet któreś z tych: counter-strike-global-offensive-guardian
39386.jpg
counter-strike-android-versiyonu-kurulum
(Oczywiście ostatni trzeba byłoby trochę przerobić)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana szaty graficznej forum na pewno się przyda aby chociaż trochę ożywić forum nowymi barwami, nie koniecznie musi być to czerwień - została wczoraj wybrana więc testujemy to dziś. Jak dla mnie tło za bardzo oddziałuje na różne grupy społeczne, czego przykładem było sb godzinę temu ;) Nie musi być "ludzik" możemy wymyślić coś innego, oryginalnego ale bardziej pod kątem gier niż, tego co mamy aktualnie. Propozycje mile widziane, krytyka także.

Edytowane przez Ubern

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jeśli chodzi o kolor to moim zdaniem najlepsza kolorystyka to niebieski i całe forum wraz z logiem powinno zostać w tym kolorze.
Tło zostawił bym w tematyce Csa, a zmieniał je na patriotyczne podczas ważnych uroczystości narodowych (Trochę się nawalczyliśmy i sporo jest tych ważnych dat dla naszego kraju)

Pozdrawiam,
Majszel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.  Czy jesteś za tym aby forum 4af zmieniło kolorystykę z NIEBIESKIEGO na np - biało-czerwone barwy (lub inne?) może zielone? może niebieski jest OK?

Można poeksperymentować np. fioletowy, purpurowy, zielony, szary...

Związane z grą, biało-czerwony motyw mi się nie podoba. A patriotyzm na tym forum może urazić naszą (liczną) mniejszość niemiecką XD A poważnie to byłbym za tym aby trzymać cię kantera.

Tak jak mówiłem, we wcześniejszych wejściach - kanter, a kolorki to dalej  fioletowy, purpurowy, zielony, szary...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jeżeli chodzi o mnie, to osobiście lubię obecny kolor forum. Gdy myślę 4af widzę niebieskie logo i to od dawna. Ktoś powie, że to siła przyzwyczajenia i pewnie będzie miał rację, ale moim skromnym zdaniem niebieski pasuje idealnie do naszego forum i jest z nim od bardzo dawna. Niebieski jest symbolem bezpieczeństwa (zazwyczaj jest tak kojarzony) jest też kolorem "zimnym" i może się podobać lub nie jest to kwestia gustu. Tło pozostawiłbym w tematyce gier, ponieważ tego dotyczy forum.

Tutaj daję przykład forum w kolorze czerwonym. Moim zdaniem to tło gra pierwsze skrzypce i od niego zależy jaki kolor "belek" dobrze wygląda. Dalej uparcie twierdzę, że niebieski lepszy.

https://prnt.sc/iblzu2

A tutaj zielony:

https://prnt.sc/ibm0zy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi Pan @Michaś zabłysnął tutaj bardzo fajną myślą. Uważam, że forum powinno zostać niebieskie, odkąd pamiętam było niebieskie, ale to nie znaczy, ze nic się nie zmieniło, albo że stoimy w miejscu. Myślę, że zmiana kolorystyki (np na ten czerwony który jest bardzo efektowny i wygląda kozacko) nie jest potrzebna. Jednak jeżeli wiele osób stwierdzi, że fajnie byłoby te belki zmienić, poszłabym bardziej w kolorystyce tego czerwonego (bo zielony to takie GH :-?). Można wypróbować jeden kolor na cały dzień tak żeby każdy mógł ocenić czy mu się to podoba czy nie.

Wspominając o tle zgadzam się w 100% z Miszem. Mamy dużo okazji żeby tą miłość i szacunek do Ojczyzny pokazać i uważam, że to aktualne tło powinno być "od święta". Jest mega @TONNY super robota i trzeba to wykorzystać!!!! No a w te szare dni bym została przy ludzikach i tematyce "Wojna" co ma miejsce często na forum :) 

Dobra na ostatni smaczek zostawiłam sobie Logo. To logo które jest teraz moim zdaniem jest przesadzone, to "4DI" jest jakieś brzydkie i no nie wiem jakies takie dziwne, nie moge sie do tego przyzwyczaić. Ja bym zostawiła tamto stare logo które jest super ładne i ewentualnie zmieniła kolor względem belek. 

Tyle w temacie

Pozdrawiam

Pisarka Alicja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o barwy to jest mi to zupełnie obojętne jakie będą, to tylko kolor ale mam inne podejście do symboliki różnych wydarzeń, nie jest to forum z tym zwiazane i nie należy wycierać gęby roznymi nawiązaniami w dzień powszedni bo nikt z nas nie uczestniczył w tych wydarzeniach a skoro każdy deklaruje że we krwi ma Patriotyzm należałoby uszanować pamięć o ludziach którzy oddali życie aby każdy z nas mógł aktualnie mówić po Polsku oraz mieszkać na własnej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze dopracowana kolorystyka biało-czerwona wyglądałby świetnie. Można też pomyśleć nad zielenią.

Myślę, że warto spróbować powiązać tematykę patriotyczną z militariami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się bawić to porządnie, podkład forum który jest aktualnie grafitowy/antracytowy zamieniłbym na kolor tła pod nickiem w poście a konkretnie: https://prnt.sc/ic1w3u

Logo oczywiście niebieskie jasne jak było dotąd a nad ramkami dopiero można przykombinować. Co do tła to mi to kompletnie bez różnicy byle w miarę się komponowało z TEMATYKĄ tego forum. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana na biało-czerwone to byłoby dobre posunięcie. Jak już Polska flaga to i wszystko pod kolorystykę Polski.

Zdecydowanie to jest okej.

Tak jak powiedział pan @echo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Dziękuję wszystkim za ważne opinie!

Dziś wieczorem podjęte zostaną kroki w celu zmian wizualnych na forum.

Pozdrawiam,
Chemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi