Skocz do zawartości
kojak.

Pytanie na dziś #53

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo- Budweiser

Wódka- Absolut( czysta) z wodą gazowaną

Likier- Jagermeister( czysty w postaci shotów)

Whisky- Jack Daniel’s Single Barrel( czysty na dwóch granitowych zmrożonych kościach)

Koniak- Hennessy V.S. Cognac( czysty w temperaturze pokojowej bez jakiegokolwiek „ ochładzacza”)

Co do wina to nie mam jakoś szczególnie ulubionego. Musi być różowe i półsłodkie. To w zupełności wystarczy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam serdecznie 

Bardzo ciekawe i takie "na czasie" pytanie, gdyż mamy na forum wielu smakoszy :). Jestem ciekawa co tutaj eksperci odpowiedzą. Ja jak zwykle odpowiem na to pytanie po swojemu, ponieważ mogę. Powiem szczerze, że stronie od alkoholu (może to takie za mocne słowa, ale niech będą), składa się na to kilka czynników na których temat nie będę się tutaj rozwodzić. Jednym z powodów jest to, że od wódki mi najnormalniej w świecie odpierdala. Jednak od czasu do czasu trzeba wręcz sobie pozwolić na chwile szaleństwa i zapomnienia. Jeżeli chodzi o picie alkoholu w moim przypadku ogranicza się ono tylko do zlotów (4 razy w roku?). @PauLinka:) zawsze mnie zmusza do picia i nie mam wyjścia, najczęściej w formie drineczków lub "piwko o 6 rano", lecz jest to na zasadzie takiego delikatnego spożycia.

Jeżeli chodzi o pytanie: Nie mam swojego ulubionego trunku i nie serwuje, ponieważ nie pije. 

PS: Jednak co zdążyłam zaobserwować: Nie pijcie szampana! Jeden z forum się napił i mu korba siadła. Także omijajcie szerokim łukiem :438_bow_and_arrow:

Pozdrawiam 

Pisarka Alicja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piwo: Hmm, ulubione to Łomża, Jasne pełne najbardziej, Ogólnie lubię zwykłe "sikacze" typu lech,tyskie ..  Kolega wyżej napisał że lubi Budweisera, piłem wczoraj i szczerze strasznie dziwny smak, piłem go chyba godzinę, po prostu jak dla mnie nie dobry :D

Wódka: Finlandia Limonkowa + Woda cytrynowa, coś pysznego <3 Fajne są też różne mixy, Panią myślę że specjalnie powinno posmakować, np: "Monte" Soplica Orzech Laskowy + Mleko, smak podobny do znanego "Monte" stąd też nazwa :D.

Whisky: Faworyt to oczywiście Jony Walker Black Laber, zimny jest wręcz wspaniały <3 Jack Daniels Gentelman jest też bardzo w porządku, tak to jeszcze Grants ujdzie :)

Wina:Hmm tutaj ciekawie, może to śmieszne ale piję je codziennie, dla zdrowia :D Razem z wujkiem robimy własnej roboty wina, z winogron czy innych owoców :D Słodkie są najbardziej smaczne, pół słodkie też, wytrawnych to nie cierpię, a tak z półek sklepowych Carlo Rossi Pink Moscato jest moim faworytem, Panie je bardzo lubią =) 

Tequila: Piłem parę razy z kumplami, Tequile Omlece złotą, w tradycyjny sposób i trunek niczego sobie ^^ 

Jeszcze sporo alkoholi by można wymieniać, ale mi się po prostu nie chcę, wiec podzielę się tylko tymi ^ :). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

HAHA wypowiedź @Alicja bardzo mnie rozbawiła i poprawiła humor. Szczególnie cyt. "Powiem szczerze, że stronie od alkoholu.." oraz "...ogranicza się ono tylko do zlotów (4 razy w roku?)" :)
Mój ulubiony trunek to :

image.jpeg.55881c3ed80a80c991a69e2d7f281a5e.jpeg

Pozdrawiam,
Abstynent Miszu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo lubię jasne pełne piwko, gdzie czuć wyraźnie chmiel, ostatnimi czasy popijam bardzo często... gdybym miał teraz coś zapodać na szybko to coś z zasobów pinty, typowe aipa - atak chmielu, przewyborny trunek :D Wódki nie lubię, hahaha, ale jeżeli już to kłosik - stumbras - najmniej "awaryjny" dla mojego organizmu :D Drinkiem nie pogardzę również, tym bardziej w długie zimowe wieczory bardzo lubię sączyć sobie ballantines'a z pepsi ( nie z coca colą ), proporcję 2 do 1 ( więcej pepsi w temp. pokojowej, nie z lodówki :D ) + kostki lodu i ooo... wualaaa, hahaha :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, /\AwsD/\ napisał:

- całkiem tania

Prawda, prawda, chyba, że gustujesz w hawajskiej wodzie kona nigari, czy jakoś tak, gdzie za niespełna litr musisz wybulić prawie 2tysiące, bogaaacze :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z racji tego że najprawdopodobniej jestem potomkiem jakiegoś Kuby rozpruwacza czy innego mordercy nie mogę pić piwa , alergia na chmiel. 

Trunek ( który zresztą pije może 4 razy do roku ) który sobie serwuje najczęściej to wódka Stumbras Cementary. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie po to Pan Bóg wymyślił fermentacje żebyśmy wodę pili.

Piję jedynie okazyjnie, bo szkoda mi zabijać miliony niezbędnych komórek mózgowych, które każdego dnia rosną i poszerzają horyzonty.

Ale jak już pije, to odrzucam wszystkie syfy, po których wyskakują syfy. Nie lubię wódki. Wódka nie jest do lubienia, tylko do picia.

Najlepszą wódeczką, z którą lubię gościć jest J.A. Baczewski. W życiu boję się jedynie wódki... bo jak się wódki napije to niczego się nie boje.

Dobre czerwone wino w dobrej kawiarni lub restauracji mmm... samo zdrowie:) U mnie takie podają, więc zapraszam na poczęstunek #mariaż

No i na koniec warto wspomnieć o Jacku. Jacek jest moim przyjacielem od lat, nigdy mnie nie zawiódł. Jak do tego zamówimy dobrze uformowanego lodzika, to wszystko w życiu się zgadza. Daniel's ma w sobie tyle witamin, że dzięki niemu mogę dziś wiele zawdzięczać, bo wszystko co wielkie - rodzi się trudne.

Miłego dnia

Nie pijcie za dużo,

Chemik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piwa nie lubię, chyba że jakieś smakowe babskie typu somersby czy desperados, wódkę unikam jak mogę, ale gdybym miała wybierać to żubrówka biała (w porównaniu z bimbrem wchodzi jak woda). 

Najbardziej jednak lubię whisky z colą ewentualnie czerwone słodkie Carlo Rossi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Warunki użytkowania.