Skocz do zawartości

Występują problemy techniczne, które mogą uniemożliwiać prawidłowe wyświetlanie strony dla pewnej części użytkowników. Pracujemy na tym, by przywrócić pełną funkcjonalność strony.

Chemiczny ALi

|>> ZMIANY na 4af > Zapowiedzi > Ważne informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie, pięknie napisałeś, za co Ci szczerze dziękuję. Mam nadzieję, że w końcu można będzie spokojnie przeglądać sobie forum na którym będzie miła atmosfera.

2 godziny temu, Chemiczny ALi napisał:

- otworzymy takie tematy jak: - co byście chcieli na forum, a także, - Skargi na załogę 4af, żebyście mogli w końcu się wyżalić na nas, na tych co moderują, grafikują, UBT i inne, napisać wszystko co się nie podoba.

Co do tego, to mało kto będzie tam pisał póki istnieje tu takie coś jak "kolesiostwo", bo czasami ewidentnie widać winę pewnej osoby z rangą, ale i tak nikt nic z tym nie robi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej walce o "stare dobre 4af" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można byłoby rzec, że "wow". ale no ja... jako Grażyna widzę zawsze dwie strony karty. Ta pierwsza, lepsza:

super, że podjąłeś inicjatywę i chcesz coś zrobić z otaczającą to forum martwicą. Ona po prostu wisi w powietrzu. Wbijają tu dzień w dzień każdy na pewno jest to w stanie zauważyć. Fajnie, że przedstawiłeś wstępny zarys swoich planów, masz jakieś tam pomysły, pobudzasz Administrację do działania, elegancko. Wiadomo, na forum musi panować porządek i zasady powinny być twardo przestrzegane, nie ulega to żadnemu "ale", ale... no właśnie to ale. Jest także druga strona karty, wygląda ona tak:

tak jak zmiany organizacyjne czy dotyczące działań poszczególnych rang jesteś sam w stanie ogarnąć tak większość rzeczy "pobudzających" forum już nie. Wcale nie piszę tego złośliwie, a obiektywnie. Rozruszać forum można w bardzo prosty sposób tylko potrzebni są do tego pomocnicy. Bez nich żaden plan nie wypali. Musisz ewidentnie znaleźć sobie osoby które tak jak Ty będą chciały wspólnego dobra i rozwoju sieci. Na myśli mam ludzi działających, a nie gadających. Zawsze znajdą się tacy (niestety) którzy będą mówili "ooo ja ci pomogę, co mam robić itp.", będą to robić, a za chwilę ich zapał zniknie tak jak oni sami. W większości przypadków przy restrukturyzacjach tak się dzieję.  Nie będę na forum rozdrabniać się bardziej-przykre, ale już zauważyłam taki przypadek/ki. Krótko i na temat-forum jest dla społeczności, a nie społeczność dla forum. "My" tworzymy to forum i to "my" powinniśmy je rozruszać. Jeśli chęci będzie miała jedna osoba-to proste-niewypał.

Podsumowując-duży plusior za wylanie swoich myśli i za przedstawienie swojej wizji. Życzę znalezienia godnych pomocników i realizację założonych celów. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie zastanawia jedno... jeżeli średnio forum odwiedza w przeciągu 48h od 150 do 200 userów, to czym jest spowodowana ta "martwica"...? Już nawet nie wspominając o jakiś toksycznych relacjach, czy prowokacjach. Martwi mnie fakt, że jedyna aktywność niektórych z adminów na forum, kończy się zaraz po złożeniu podania... a to oni (my) powinniśmy dawać przykład innym userom, głupi wpis od czasu do czasu, zachęcenie kogoś do odwiedzenia forum, nieco większa aktywność niż zwykle... w kupie siła, pojedyncze osoby nic nie zdziałają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem w prawdzie tu od dawna, lecz dało się wyczuć tą nie sympatyczną atmosferę, niektórzy patrzą tzw. " z byka" na drugą osobę, poprzez jakiejś wpadki, czy obie strony po prostu, nie darzyły się sympatią i dało to się wyczuć także czasem na ChatBoxie. Oczywiście to tylko nieduża cząstka, większość około 3,7/4 to osoby które nie szukają wrogów, i powiedzą miłe słowo czy normalnie na świecie porozmawiają jak człowiek z człowiekiem.

Tyle z mojej strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, oldi napisał:

Mnie zastanawia jedno... jeżeli średnio forum odwiedza w przeciągu 48h od 150 do 200 userów, to czym jest spowodowana ta "martwica"...? Już nawet nie wspominając o jakiś toksycznych relacjach, czy prowokacjach. Martwi mnie fakt, że jedyna aktywność niektórych z adminów na forum, kończy się zaraz po złożeniu podania... a to oni (my) powinniśmy dawać przykład innym userom, głupi wpis od czasu do czasu, zachęcenie kogoś do odwiedzenia forum, nieco większa aktywność niż zwykle... w kupie siła, pojedyncze osoby nic nie zdziałają.

Tak powinno być, jak  pan napisał powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło widzieć próbę zmienienia czegoś na lepsze.Ale ludzie jak to ludzie,każdy z nas ma inny charakter i tak właśnie działa społeczeństwo,że każdy ma odmienne zdanie i poglądy.Czasami nie ma możliwości dogodzenia każdemu i zawsze komuś coś będzie nie pasować.Odkąd zniknął z sieci serwer JailBreak mniej zaglądam na forum,ale nadal lubie czasami wejść i poczytać co tam się na serwerowni dzieje,czy to z sentymentu czy z przyzwyczajenia i taka wiadomość naprawdę cieszy  zarówno oko jak i duszę,że ktoś próbuje i co najważniejsze CHCE popchnąć sieć do przodu.Życzę powodzenia w modernizacji podwórka i mam nadzieję,że słowa zamienią się w czyny :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie każdy mnie tutaj kojarzy ze śmieszkowania na FFA i czacie tutaj. Mam kilka przemyśleń jednak co do tej serverowni. Ja mam spory dystans do siebie, ale zauważyłem, że tutaj często są jednak jakieś dziwnie porobione grupy, które skreślają nowe osoby. Nawet na FFA, gdzie wydawać by się mogło, że tylko się wbija postrzelać też tak jest. To nie jest szkoła, żeby robiło się jak za małolata, gdzie każdy próbuje mieć jakąś hierarchię w stadzie, więcej luzu ludzie.

Druga sprawa jest taka, że od 14 roku życia zacząłem grać w cs'a i na początku zaczepiłem się na największej serverowni w Polsce, która bazowała na Jailbreak'u. Tam między ludźmi był spory kontakt, klimat był przyjemny, lecz właściciel servera nagle wziął kasę, którą zarobił na serverze (kiedyś się płaciło za posiadanie admina) i uciekł. Potem wszyscy zaczęli się jeść między sobą nawet i serverownia upadła w tydzień. Przez chwilę miałem przerwę i nie chciało mi się na nowo szukać serverowni z Jailbreakiem, bo trzeba było od nowa szukać kontaktów do gry z ludźmi, a tam się przywiązałem. No i kilka osób z poprzedniej serverowni poleciło mi inną nową, gdzie nawet po dłuższej grze udało mi się mieć admina i opiekuna adminów, lecz nagle zaczęły się jeść osoby, które były właścicielami serverowni i reszta graczy zaczęła wbijać szpilki, którzy szukali zwyczajnie zemsty, bo np. stracili admina kiedyś przez swoją głupotę bądź dostali bana. Serverownia upadła w kilka dni, gdy już zaczęło się źle dziać. 

Było tak samo jak opisuje Chemiczny, różne obgadywanie na ts'ach, toksyczne relacje gdy już nie wchodziło się tylko pograć, a komuś zwyczajnie dowalić.

A teraz coś miłego. Rozgłos macie spory tej serverowni. Spotkałem ziomka, który na studiach mnie namówił na grę tutaj, on przestał, a ja zostałem. Więc skoro spotkałem kogoś na studiach i mi polecił tę serverownię no to szacunek ode mnie dla Was. W pewnym momencie fabotti mnie poprosił bym założył tutaj konto i się wypowiedział w jednym poście, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Nawet mi zaproponował vipa za fatygę, odmówiłem bo taki ze mnie gość, ale bardzo mi się cieplutko zrobiło na serduszku dzięki jego życzliwości i wdzięczności. 

Wniosek jaki wyciągnąłem, ryba zawsze się psuje od głowy, więc musicie dbać o to jak admini odnoszą się do graczy. W moim przypadku zachęciła mnie życzliwość admina fabottiego. To taki łańcuszek dobroci. Pamiętajcie jeżeli jesteście życzliwi dla kogoś to kiedyś ta życzliwość do Was wróci. Perpetuum mobile.

Edytowane przez Metiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 30.10.2017 o 14:09, Chemiczny ALi napisał:

Skoro w nazwie tematu jest napisane ZMIANY, pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaka od dziś będzie obowiązywała to totalne czyszczenie wpisów, wiadomości, statusów itd, wszystkiego co ma na celu prowokacje drugiej strony, niezależnie od intencji itd. Moderatorzy 4AF będą reagować bardziej rygorystycznie i powoływać się na ten temat, bo też zarzuca się im często nieprawidłowe działania. osobiście też zmniejszę swoją "łagodność" w tolerowaniu niektórych zachowań, co mi często zarzucano. To może wszystko brzmieć trochę abstrakcyjnie, ale adresaci tego akapitu doskonale wiedzą o co chodzi. 

Jeszcze dziś i na dniach wyślę wiadomość prywatną do osób, którym mam coś do przekazania w związku z powyższą informacją.

Wgl kasujcie wszystkie posty kto co napisze, Jeszcze bardziej ograniczyć zdanie innych? Po co jest to forum tylko do pisania prób o ub ..... 

I tu ja pytam dlaczego się dziwisz ze masz 150 czy tam 200 osób a nie 700 dziennie to przeczytaj co napisałeś  wyżej :)  nie wiem czy mam rację 

i po co wgl to pisze chyba tylko po to żeby sprawdzić czy ten post będzie skasowany ... ale ffa generuje napewno najwięcej a przynajmniej powinno najwięcej ale nie będzie 

Bo plugin robi wszystko (poza łaska :) ) za adminów co za tym idzie prozby komentarze odp i tego w brud się robi teraz to jest 100 do 1 dosłownie :)  wiec forum musi umrzeć śmiercią naturalną bo to jest tak naprawdę tylko dla tematu "prozba o ub" :) pozdrawiam pisze co myślę jak zawsze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, mertens napisał:

Pokaż jakiś przykład który post został bezmyślnie skasowany?

Nie wiem czy czytałeś co napisałem ale nie użyłem tu niektórych stwierdzeń a próba włożenia czegos do moich ust nie bardzo mi pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam użytkownika @Bialo-Czerwony,

Zdecydowanie za bardzo "świętowałeś" dzisiejszy dzień albo masz gorszy dzień albo nie ma pojęcia o czym piszesz.

" I tu ja pytam dlaczego się dziwisz ze masz 150 czy tam 200 osób a nie 700 dziennie to przeczytaj co napisałeś  wyżej " - czy gdziekolwiek napisałem coś na temat liczby użytkowników? Że za mało?, że za dużo? Nie widzę niczego takiego. To forum Panie kolego ma ponad 7600 użytkowników i ponad 10 letni staż istnienia, przeżyło już tyle serwerów, że nie byłbyś w stanie zliczyć, a Twoje statystyki są niczym sondaże polityczne tvn-u.

" wiec forum musi umrzeć śmiercią naturalną " niefajnie, że tego nam życzysz, ale zapewniam Cię, że nie Ty będziesz o tym decydował i z pewnością tak nie będzie.

Co do ukrywania postów -  moderatorzy działają poprawnie, ukrywają tylko to co jest zbędne i nie mieści się w tematyce Counter Strike (o tym jest forum przypominam), lub jeśli dane wpisy są celowo prowokacyjne. Nie przypominam sobie żeby był ukrywany jakiś temat z czyimś odwołaniem do bana - proszę o konkretne dowody a nie imputujesz tu te bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Chemiczny ALi napisał:

Witam użytkownika @Bialo-Czerwony,

Zdecydowanie za bardzo "świętowałeś" dzisiejszy dzień albo masz gorszy dzień albo nie ma pojęcia o czym piszesz.

" I tu ja pytam dlaczego się dziwisz ze masz 150 czy tam 200 osób a nie 700 dziennie to przeczytaj co napisałeś  wyżej " - czy gdziekolwiek napisałem coś na temat liczby użytkowników? Że za mało?, że za dużo? Nie widzę niczego takiego. To forum Panie kolego ma ponad 7600 użytkowników i ponad 10 letni staż istnienia, przeżyło już tyle serwerów, że nie byłbyś w stanie zliczyć, a Twoje statystyki są niczym sondaże polityczne tvn-u.

" wiec forum musi umrzeć śmiercią naturalną " niefajnie, że tego nam życzysz, ale zapewniam Cię, że nie Ty będziesz o tym decydował i z pewnością tak nie będzie.

Co do ukrywania postów -  moderatorzy działają poprawnie, ukrywają tylko to co jest zbędne i nie mieści się w tematyce Counter Strike (o tym jest forum przypominam), lub jeśli dane wpisy są celowo prowokacyjne. Nie przypominam sobie żeby był ukrywany jakiś temat z czyimś odwołaniem do bana - proszę o konkretne dowody a nie imputujesz tu te bzdury.

Andrzeju Ty się nie denerwuj. Jak coś weźmiemy z mojego wozu i damy Tobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mertens

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś mógłbym pokazać kilka przykładów postów które zostały skasowane bezpodstawnie :P Pokazałbym - gdyby nie zostały skasowane. Nie wiem jak teraz, bo mniej się udzielam. 

Co do ruchu na forum. Przyjdzie zima, będzie marudzić na spam :P Już niedługo, cierpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam  @Chemiczny ALi .  Mam propozycję dodania obok przywitaj się poddziału lub działu  takiego jak "  Skargi na  administrację / użytkowników " , Także  "Opinie " - Czyli opinia jaką wyrażam na danego administratora lub gracza , Oczywiście mam tego dość sporo .Następna rzeczą jest  " Nadawanie / Odbieranie rang" też dobry pomysł na to , Kolejnym krokiem przechodzę do redakcji , chciałbym żeby  powstały u nas naforum takie działy jak : " Tygodniki ,  Strefa wywiadów - wywiady , zapowiedzi , Anonimowa opinia , Q&A ," a także prosiłbym o własny dział strefa redaktorów gdzie bd mieli dostęp redaktorzy , że to na razie wszystko , pozdrawiam .

Edytowane przez ChoRzowski1920

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zauważyłam tematu do zgłaszania błędów na forum więc tutaj daję znać. Na samym dole forum jest paseczek ten sam który znajduje się na samej górze. Jeśli tak miało być to wybaczcie. Screen. 

aha... Gdy próbuję dodać załącznik wyskakuje mi błąd. Max. rozmiar to 0.01MB więc chyba troszeczkę za mało... 

35mm6xk.jpg

Edytowane przez chrzastka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze, teraz po kolei. Brawa za inicjatywę, zarówno dla @Chemiczny ALi, jak i całej reszty, która brała udział w rozmowach i wypowiedziała sie tutaj i w prywatnych wiadomościach też.. Ważne by znaleźć przyczyny, a to wszystko pomaga! To już mały wielki krok, bo poświęciliśmy chwilę, zamiast być zwyczajnie obojętni. 

Moim zdaniem posty użytkowników zawierające opinie nie powinny być usuwane, są wulgaryzmy i obrazy? Uważam, że powinny być za to ostrzeżenia, np 3 ostrzeżenia to zablokowanie możliwości wypowiadania się w niektórych działach do czasu odpracowania bądź wykupienia czystego konta (mogą być reklamy, przynajmniej sieć by skorzystała), a jak ktoś nie chce? Forum nie umrze, po prostu 1 osoba nie pisze, ale za to pisze 5 innych, których ona nie zniechęci. Każdy powinien mieć prawo do wyrażania swojej opinii, a to da się zrobić bez obrażania. Dla jednego będzie to "prowokacja" dla kogoś innego próba zwrócenia uwagi na problem. Jeśli ktoś niezbyt dobrze znosi krytykę to każde niepochlebne słowo, nawet takie które nie ma na celu urażenia kogokolwiek może być wzięte za prowokację...

Może to tylko moje zdanie, ale dla większości osób przygoda z forum sieci zaczyna się na serwerze i chyba tam dobrze byłoby zacząć, a poniżanie, ośmieszanie i nabijanie się przez adminów z graczy, raczej nie działa na korzyść sieci (swego czasu sama dokładałam maleńką cegiełkę do tego by było dobrze i to po prostu boli, że nie szanuje się czyjejś pracy, bo dobre imię odbudowuje się trudniej niż można je zniszczyć) Głupi przykład? Chociażby moja ostatnia skarga. Nie jestem tu od dziś, jedni poznali mnie lepiej inni nie, ale jestem tu na tyle długo że mnie tak łatwo stąd nie wygonicie. Nie minęło dużo czasu od napisania skargi, a po wejściu na DD2 zaczęły się głupie docinki ze strony innego admina. Wystarczy spojrzeć na sygnaturę i nie, to nie jest prowokacja, po prostu skarga nic nie da, bo kolesiostwo jest ważniejsze dla niektórych. Dobra atmosfera na serwerze, ściąga ludzi na forum bo wtedy kontakt w grze już nie wystarcza, chcemy więcej rozmów, żartów tego co poprawia nastrój, to chyba bardzo proste, albo tak mi się wydaje tylko. 

Teraz króciutko. Nie wiem czy informacja o usuwaniu niechcianych postów i tematów zachęci użytkowników forum do ich pisania. 

Najważniejsze już z resztą zostało powiedziane. W pojedynkę nikt nic nie zdziała. Chcemy by forum tętniło życiem? Każdy musiałby dać mu trochę siebie :) nie trzeba dużo, jeden cienki patyk można złamać bardzo łatwo i szybko, jednak jeśli uzbiera się ich więcej, wtedy opór też jest większy, tak samo z ludźmi i ich zapałem. W pojedynkę człowiek szybko się męczy i zniechęca, jednak wystarczy trochę wsparcia, czy nawet mała, bardzo mała pochwała by działał dalej! ;) 

Co do błędów na forum @chrzastka, proszę :) http://4af.pl/forum/112-forum-problemy-uwagi/

Od 5 jestem jestem na nogach i o 5 znowu pobudka, a tu jeszcze zagrać trzeba więc na tę chwilę kończę. Za wszystkie błędy pokornie przepraszam, mam nadzieję, że napisałam wszystko w miarę zrozumiale. Dziękuję za to, że mogę być maleńką częścią 4af! :) Chciałabym, żebyśmy mogli tutaj być nawzajem z siebie dumni. Dobrej nocy i pozdrawiam jak zawsze JA!  :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając sobie dziś ten temat : 

http://4af.pl/topic/10429-zmiany/?tab=comments#comment-73731

zacząłem się zastanawiać czy dodawanie czegoś do forum ma sens gdzie totalnie leży atmosfera a na każdym kroku są jakieś nieporozumienia. Niestety nie ma co ukrywać przez te wszystkie sprzeczki forum strasznie ucierpiało i sam po sobie wiem jak bardzo mi się przez te sprawy nie chciało tu wchodzić by tego czegoś nie czytać i tym nie żyć. Przestałem się udzielać, przestałem siedzieć również na ts skupiłem się tylko na swoich obowiązkach względem serwerów. Cześć graczy przestała przebywać na forum i to bardzo widać, chociażby po sb  gdzie czat zajmują osoby które pełnią jakieś funkcję. Kolejna sprawa to chyba upadek ogólny takich for,  kto chce grać ten gra nie widzi sensu przesiadywania na forach skoro ma fejsy,twitery, instagramy itp. Niestety, czasy się zmieniają a my nie mamy na to wpływu.

Co do samego tematu...

Dnia 30.10.2017 o 14:09, Chemiczny ALi napisał:

Dlatego po wczorajszych rozmowach z administracją zamierzam zmienić swój sposób reagowania, postępowania i działania. Często być może kosztem innych osób i rzeczy, ale nie będę dalej tolerował i reagował takich zjawisk, jakich dotychczas na co dzień mają tu miejsce. Ci co w tym uczestniczą, wiedzą o co chodzi, Ci zaś, których to nie dotyczy chwała im za to !

@Chemiczny ALi wszystko pięknie ładnie, ale na jak długo? Może nie jestem tu kilka lat ale takie sytuacje zdarzały się wiele razy i nie raz były takie zapowiedzi, a temat co raz wracał. Ciebie nie winię bo jako Administrator forum masz inne sprawy na głowie, ale reakcje moderatorów pozostawiały wiele do życzenia. Liczę na to, że Twoje słowa w tym momencie nie będą rzucone  na wiatr, ale to się okaże zapewne po jakiś czas.

Pozdrawiam,
Wesoly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi