Skocz do zawartości

Występują problemy techniczne, które mogą uniemożliwiać prawidłowe wyświetlanie strony dla pewnej części użytkowników. Pracujemy na tym, by przywrócić pełną funkcjonalność strony.

chrzastka

Wersja mobilna forum

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję stworzenie wersji mobilnej forum. Swoją prośbę argumentuję następująco:

-forum w obecnie dostępnej wersji na telefon jest nieestetyczne, nieczytelne i dużo trudniej dostać się do wybranej lokalizacji, bannery wyjeżdżają poza krawędzie całej reszty,

-jest dużo mniej funkcjonalne niż mobilna wersja chociażby ta którą oferuje IPB. Nie wiem jaki silnik forum jest obecnie, bo tego przez telefon nie widzę, ale jeżeli jest to najnowsze IPB to chyba wersji mobilnej nie ma więc fajnie by było dostosować obecną pod urządzenia mobilne, 

-po prostu zamula...

-wielu użytkownikom na pewno umiliłoby to spędzanie czasu tu w wolnych chwilach, a póki co (przynajmniej mnie) to  co widzę i jak działa odrzuca,

To chyba kilka najważniejszych. Miłoby było jakby obyło się bez hejtów. To tylko luźna propozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum jest w pełni zoptymalizowane do urządzeń mobilnych, jedyne co nie jest zrobione to te grafiki, które "wyjeżdzają" poza ramę, reszta jest zrobiona ( na galaxy SIII działa bez zarzutu, tak samo starsze telefony, xperia x10i chociażby)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Napiszcie u kogo również działa nieestetycznie i tak jak u @Grażyna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche długo ładuje, ale da się rozczytać. Można usunąć z wersji mobilnej informacje o serwerach? I tak nikt z telefonu nie wchodzi, a zajmują połowe strony.

Xiaomi 4X  w miare śmiga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Maciess napisał:

Troche długo ładuje, ale da się rozczytać. Można usunąć z wersji mobilnej informacje o serwerach? I tak nikt z telefonu nie wchodzi, a zajmują połowe strony.

Xiaomi 4X  w miare śmiga

Ja korzystam z tej informacji :P nie wiem czy sie oplaca kompa włączać a tak to sprawdzam na forum ile jest graczy i jaka mapa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Agata napisał:

Ja korzystam z tej informacji :P nie wiem czy sie oplaca kompa włączać a tak to sprawdzam na forum ile jest graczy i jaka mapa. 

Jest lepszy sposób podglądania a GT z opóźnieniem aktualizuje dane. Napisze na grupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się wygłupię bo dinozaury mogą nie znać się na wszystkim. Klikając w wyszukiwarce strony 4af.pl później w panelu wyszukiwarki zaznaczam "wersja na komputer" i wszystko mam widoczne jak na komputerze nic nigdzie nie wystaje, jedyne co to tylko jest wolne ładowanie strony czy podstrony.

Samsung Galaxy J 7 2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na telefonie mam ustawiony pełny wymiar forum i nie narzekam, jak dla mnie jest to lepsza opcja niż ustawienie mobilnej a wcale długo się nie ładuje(jedynie sb długo łapie) a tak śmiga normalnie.

z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na Samsung Galaxy J5 2016 tylko banery uciekają w bok, a tak wszystko db jest i nie muli forum. Tylko te banery :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że Chrome, ale jak na telefonie ustawi się wersje komputerowo to jest idealnie i banery nie uciakają, ani nic nie tnie się i szybko ładuje, ale to zależy od internetu z ładowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba jak Większość ma zainstalowaną na telefonie Chrome strona startowa Google - internet nielimitowany LTE,  a w domu na WI -FI prędkość 50 mb, problemów brak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Galaxy s3 Neo - bez problemu

Sony aqua4 - bez problemu

Galaxy s7 - bez problemu

Chrome / Default Browser / Firefox / Orefox wraz z Orebot - bez problemu

Wifi,4G, H+ - Bez problemu

Ten post pisze z telefonu - 0 problemów

Co do tabeli serwerów, Macies ja się nie zgodzę, bo wcześniej jak i teraz spoglądam na nią i sprawdzam w jakich godzinach jal dużo graczy gra na serwerze.

Grażyna - Nie ma rzeczy idealnych. Trzeba czasem iść na kompromis. Z wersji mobilnej korzystam od dawna i nie uświadczam żadnych problemów. Dostaje się tam gdzie chce i wg. mnie jest to naprawdę czytelne. W porównaniu z poprzednią wersją mobilną ta wygląda naprawdę dobrze. Dodam, że z tym zamulaniem to po części prawda, jeżeli nie masz LTE, lub gdy przeładujesz telefon i otworzysz kilka kart przeglądarki. No albo telefon po prostu nie daje rady. Co do banerów. Zostały one i tak pomniejszone, by w wersji mobilnej prezentowały się lepiej. Struktura wewnętrzna strony ma po prostu pewne ograniczenia. Tak czy owak mi to nie przeszkadza, co nie znaczy, że problemu nie ma.

Ja proponuję wersję Light lub aplikacje na androida jako wersja Light -mobilna- dla osób mających słabszy sprzęt, internet lub inne problemy. Jednocześnie wiem, że pomysł ten wymaga dużo pracy oraz prawdopodobnie środków ale to tylko pomysł.

Zapraszam do dalszej dyskusji na pw albo ts.

Pozdrawiam /\AwsD/\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi